REDMAN KTM 2020’DE « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

REDMAN KTM 2020’DE

Bu haber 09 Temmuz 2020 - 9:05 'de eklendi ve 771 kez görüntülendi.

Tekstil sektöründeki deneyimi, kaliteli ve yenilikçi ürün gamı ile hizmet veren Dörtaral A.Ş, yerli üretim Redman tekstil telleri ile KTM 2020 Fuarı’nda yer alacak.

Tekstil telleri alanında yaklaşık 100 yıllık bilgi birikime sahip olan Redman Card Co. firmasını üretim hatları ile birlikte bünyesine dahil eden Dörtaral, günümüzde tekstil başta olmak üzere birçok sektöre esnek tel tipleri ile hizmet veriyor.

Tüm üretim süreçlerini İstanbul’daki fabrikalarında gerçekleştirdiklerini belirten firma sahibi K. Cemal Aral, ürün gamı ile ilgili şu bilgileri paylaştı; “2004 yılında Redman Card Co. tüm deneyimini ve üretim hattını Dörtaral’a aktardı. Şu anda Redman markası tamamen Dörtaral’a aittir. Türkiye’de bir ilk olarak 16 senedir Türk menşei ile tüm esnek tel tiplerini yurtiçine ve yurtdışına İstanbul’daki fabrikamızdan temin ediyoruz. Kullanılan ham maddeler ithal olsa da, kalan tüm işçilik bizim tarafımızdan İstanbul’daki fabrikamızda yapılıyor. Biz bunun altını gururla çizdik hep. Gerçi, yerli ürüne olan ön yargıyı kırmamız zaman aldı ancak bizim tek rakibimiz zamandı, bunu biliyorduk. Kalitemizi bozmadığımız sürece, zaman bizim lehimize işleyecek dedik ve aynen de öyle oldu.”

Mevcut Ürünler ve Yenilikler KTM’de Sergilenecek

Katılacakları Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Aral, fuarda sergileyecekleri ürün grupları hakkında şu sözlere yer verdi; “Dünya’nın farklı yerlerinde de fuarlara katılıyoruz. Bölgenin ihtiyacına göre hazırlıklı olmak gerekiyor. Kullanılan ürünler bölgelere veya ülkelere göre ufak tefek farklılıklar gösterebiliyor. Bizim de üretimde geniş bir yelpazemiz var. Kahramanmaraş’ta keçe tabanlı tellerimiz çokça kullanılıyor. Çoğu üreticiyle uzun zamandır çalıştığımız için ihtiyaçlarını, beklentilerini biliyoruz. Fuara da hem hali hazırda temin ettiğimiz hem de yeni ürünlerimizle katılacağız.”

“Kahramanmaraş, Tekstil Sektörünün En Önemli Şehirlerinden Biri”

Redman tekstil telleri ile sektörün en çok tercih edilen firmaları arasında yer aldıklarını belirten K. Cemal Aral, ürünleri ile tekstil sektörünün en önemli şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş’ta yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Aral, bölgenin önemi konusunda ise değerlendirmelerini, “Kahramanmaraş, tekstil sektörünün en önemli şehirlerinden biridir. Coğrafi konumu itibariyle sektörün atar damarları olan Kayseri, Adana ve Gaziantep yörelerinin tam ortasında bulunması bölgenin bu bağlamda süratle gelişmesine sebep olmuş ve tekstil yatırımlarını çekmiştir. 90’lardan beri gidip geldiğim, takip ettiğim bir bölge olduğu için seneler içinde ne kadar geliştiğine şahit oldum. Haliyle bölgenin öneminin farkındayız, bölgeye özel servis ve çalışmalarımız devam ediyor.” sözleriyle paylaştı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN