Rabia Parkı Yarın Açılıyor « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Çankırı’da Dondurma Rüzgarı

3. SAYFA, DÜNYA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Rabia Parkı Yarın Açılıyor

Bu haber 30 Haziran 2021 - 13:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rabia Parkı Yarın Açılıyor

AFŞİN /  Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi  Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, kısıtlamaların sona ereceği 1 Temmuz’da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabıyla birlikte mesire alanlarının da hizmete açılacağını söyledi.

     Rabia Parkı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını tamamen atlatılması için vatandaşlara, Sağlık Bakanlığınca yürütülen aşı kampanyasına destek olmaya çağırdı.

Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve esasları yerine getirerek normalleşme sürecine devam edilmesi gerektiğini aktaran Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “1 Temmuz itibariyle kademeli normalleşmenin üçüncü etabına geçeceğiz ve neredeyse tüm kısıtlamalar kalkıyor. İlçemizdeki mesire alanları vatandaşlarımızın hizmetine tekrar açılıyor. Bu haberi vermekten dolayı sevinçliyim. İnşallah yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını tamamen atlatacağız. Bizi evlerimize kapatan, kısıtlamalar altında hayat yaşamamıza neden olan korana hastalığıydı. Bu salgının çözümleri de maske, mesafe, hijyen ve aşıdan geçmekte. Özellikle tüm hemşerilerimizi bu günlerimizin devam etmesi için, hep beraber bir arada olabilmemiz için aşı olmaya davet ediyorum.  Bu illeti tüm Afşin olarak, Türkiye olarak birlikte atlatalım.” diye konuştu.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ve işletmelerin 1 Temmuz’dan itibaren tekrar açılacağını hatırlatan Güven, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıldan buyana ilçemizdeki tüm mesire alanlarımız kapalıydı. 1 Temmuzdan itibaren halkımızın hizmetine yeniden açacağız. Kapalı olan dönemde Rabia Parkı içerisinde belediyemiz olarak hizmetlerimize devam ettik. Özellikle çocuklarımız için yeni oyun grupları getirdik. Lavanta fotoğraf platomuzu daha çok genişlettik. İlçemizde üretilen lavantaların işleneceği kozmetik ürün tesisimizin inşaat çalışmaları devam ediyor. Temmuz ayı içerisinde başka il ve ilçelerden turizm kafileleri gelecek ve lavanta tarlalarımızın fotoğraflarını çekecekler. Rabia Parkı hiç olmadığı kadar ziyaretçilerini özledi. Vatandaşlarımız yine buraya gelecekler ve maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde Rabia Parkımızı dolduracaklar. Vatandaşlarımızdan özellikle aşı konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Devletimiz, hastanelerimiz, sağlık kuruluşlarımız aşı yapmak için vatandaşları bekliyor. Birinci ve ikinci doz aşıları tamamen bitirelim ve bu illetten hep birlikte kurtulalım”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.