PODYUM OTOMOTİV’DEN İKİNCİ ELDE KURUMSAL HİZMET « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

PODYUM OTOMOTİV’DEN İKİNCİ ELDE KURUMSAL HİZMET

Bu haber 19 Ağustos 2020 - 14:01 'de eklendi ve 2.355 kez görüntülendi.

Hyundai ve Nissan Kahramanmaraş Bayileri podyum otomotiv, Kurumsal kimliği ile 2. El araç satışı da sunmakta. 2. El araç satışları ile ilgili Kahramanmaraş Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Podyum otomotiv İkinci Sorumlusu Burak Güzel; “İkinci el araç alırken güvenilir yerden ve yetkili satıcılardan araç alınması çok önemli. Bizler Podyum Otomotiv olarak Kahramanmaraş Halkımıza Kurumsal kimliğimizle hizmet veriyoruz” dedi.

GÜZEL; “KURUMSAL BAYİ KİMLİĞİMİZLE 2.EL ARAÇ SATIŞI DA GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ”DEDİ.

Güzel konuşmasını şöyle sürdürdü; “Podyum otomotiv ailesi olarak Kahramanmaraş’ta Hyundai ve Nissan Bayiliklerimizi ile Kahramanmaraş halkına Hizmet vermekteyiz.  Bununla birlikte Kurumsal Bayi kimliğimizle 2.el araç satışı da gerçekleştirmekteyiz. Gerek sıfır araç olsun gerek İkinci el olsun Müşterilerimizin almış olduğu Kaliteli hizmeti birbirinden ayırmıyoruz. Temin ettiğimiz ikinci el araçlarımız özenle Ekpertiz Yapılarak eksiksiz bir şekilde dezenfekte edilerek müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Müşterilerimizin de beklentileri bu yönde oluyor” dedi.

GÜZEL; “2. EL ARAÇ SATIŞINDA BİZE DÜŞEN GÖREVLER DAHA FAZLA OLMAKTADIR”

Güzel; “ Ancak malumunuz araç fiyatlarındaki yükseliş, talep ve alış seviyesini biraz düşürmüştür. Bundan dolayı da 2.el satışında bize düşen görevler daha fazla olmaktadır. Bu görevi biz Podyum ailesi olarak yapmaktayız. Önümüzdeki günlerde yetki belgesi olmayan kişilerin otomobil alış ve  satış  yapamayacak olması  bu pazarın büyük oranda bizim gibi yetkili olan bayilere kaydıracaktır. Bu durum pazarda daha fazla bir sorumluluk sahibi olacağız anlamına gelmektedir. Biz bu duruma podyum otomotiv olarak hazırlıklıyız. Bunun ile birlikte kredi musluğunun kesilmesi, sıfır satışlarını etkiler. Ancak kredi iptallerine rağmen pazar 710 bin bandında gerçekleşecek. Çünkü ötelenmiş talep gerçekten çok fazla. Esas yansıması ikinci ele olur ve çok büyük satış ivmesi gerçekleştirir.  Buradan çıkacak şu olur ki, ikinci el fiyatları önemli ölçüde artmaya devam eder. Herkesin beklediği, ‘ikinci el fiyatları düşer’ tezi çürüdü. Bunun nedeni de sıfır araçlardaki fiyat artışı. Sıfır araçlarda Eylül ve Ekimde çıkacak araçlar da yüksek fiyatla çıkacak. Döviz kuru da yükseldi. Dolayısıyla ikinci elin fiyatı da yükselecek” dedi.