ÖZTUNÇ’TAN BAKANA İLGİNÇ TEKLİF! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

ÖZTUNÇ’TAN BAKANA İLGİNÇ TEKLİF!

Bu haber 17 Aralık 2019 - 18:44 'de eklendi ve 4.222 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Meclis’te yerinden söz aldı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Aksu Çayı’ndaki kirliliği hatırlattı; “Aksu Çayı’nın hâlâ temiz olduğuna inanıyorsanız buyurun gelin beraber gidelim, çimelim!”

Kahramanmaraş’ta doğan Ceyhan nehri ve şehir merkezinden geçen kollarından bir tanesi olan Aksu Çayı’nda yaşanan çevre felaketlerinin önüne geçebilmek için uzun yıllardır mücadele eden ve bu konuda Meclis çatısı altında defalarca girişimde bulunan CHP’li Ali Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a geçmişte yaptığı çağrıyı yineleyerek bölgeye birlikte gitme teklifinde bulundu.

“BUYURUN GELİN, BERABER BURADA ÇİMELİM”

Öztunç, Konuşmasında Şunları Söyledi;

“Sayın Çevre Bakanına soruyorum…

Sayın Çevre Bakanım, eğer dinlerseniz, size soruyorum: Yerel seçimler döneminde Kahramanmaraş’taki Aksu Çayı’nın kirli olduğunu, zehir aktığını söylemiştim, siz de “Hayır, temiz.” demiştiniz. Ben de size “O zaman buyurun gelin, beraber burada çimelim.” demiştim. “Çimme”nin anlamını bilmiyorsanız söyleyeyim: Anadolu’da “yıkanmak, yüzmek” anlamına gelir.”

“MHP’Lİ HASAN KALYONCU HAKEM OLSUN”

“Şimdi Türkiye Büyük Millet Meclisinde söylüyorum: Sayın Bakanım, eğer zamanınız varsa ve Aksu Çayı’nın hâlâ temiz olduğuna inanıyorsanız buyurun Kahramanmaraş’a hep beraber gidelim ve beraber çimelim, hem de bir hakem eşliğinde. Hakem de Aksu Çayı’nda hidrobiyoloji çalışması yapan bilim adamı MHP Milletvekili Hasan Kalyoncu olsun eğer kabul ederse.”