Öztunç; “Maşallah Hızlı Trenimiz Geldi” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Yeni “Trend” Yedikuyular

BİYOGRAFİ, MAGAZİN, SPOR

Öztunç; “Maşallah Hızlı Trenimiz Geldi”

Bu haber 22 Aralık 2020 - 15:56 'de eklendi ve 621 kez görüntülendi.

BEKİR DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ/ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta düzenlediği basın toplantısında :” Maşallah hızlı trenimiz geldi!” dedi.

CHP il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Ali Öztunç: “ Maşallah, gözünüz aydın hızlı trenimiz geldi, Aksu çayı tertemiz akıyor, hava alanımıza her gün yüzlerce uçak inip kalkıyor, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz , Türkiye örnek projelere imza atıyor ! Maşallah , desem de siz inanmayacaksınız çünkü hiç biri bugüne kadar olmadığını ,” söyledi.

Ak Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün iki yıla yaklaşan hizmet süresinde elle tutulur bir hizmet yapamadığını anlatan Öztunç :  “ Sayın Hayrettin Güngör Türkiye Belediyeler Birliğinde görevine devam etse , Kahramanmaraş için daha hayırlı olacaktı.. Bugüne kadar elde tutulur gözlerin gördüğü bir hizmet yapamadı, sabah saat 09 da geliyor, akşam saat 5 evine gidiyor böyle belediye başkanlığını biz alkışlarız.. Biz Kahramanmaraşlıyız gönlümüz şehrimize hizmet edilmesini istiyor, ama görülen şu ki Kahramanmaraş’ın 5 yılı boşa gitti..

Arkadaşlar bunu bütün samimiyetimle söylüyorum: Kahramanmaraş Sahipsiz bir şehir..

Kahramanmaraş’ın ağabeyi yok, sahibi yok, Aksu çayı her gün bir renk akıyor, Hava alanımız var süs bitkisi gibi bir uçak gelmiyor , biz halen Gaziantep’ten gelip gidiyoruz oysa biz artık Kahramanmaraş hava alanı kullanmak istiyoruz..

Kahramanmaraş Çağlayancerit- Gölbaşı yoluna başlanamadı.. Kahramanmaraş Kısık, Elbistan yoluna başlanamadı.. Kahramanmaraş’ın sorunlarını dile getirdiğimiz zaman hemen bizi suçluyorlar. Bunları da birinin söylemesi gerek.. Ben muhalefet olsun diye demiyorum, Kahramanmaraş hizmet gelsin, Kahramanmaraş bir sahibi olsun, güzel yapılan işleri elbette alkışlarım,” dedi.

Korona Virüs sebebi ile işsizliğin dünya da ve Türkiye de çok fazla arttığını , bugün bir çok insanın evine ekmek götüremediğini altını çizdi.

Kahramanmaraş’ın çeşitli sorunlarına değinen Öztunç daha sonra basın sorularını cevapladı.

Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Ali Öztunç: “ Her partide , her meslek örgütünde, her şehirde , ahlak yoksulu kişiler çıkar, CHP de de çıktı ama anında gereği yapıldı.. Bir partide şöyle biri var diye o parti ismi ile söylemek , o partiye haksızlık olur, o şehre haksızlık olur, bir kişinin suçunu partiye veya o şehre yüklemek yanlıştır.

Ben hiçbir parti veya sivil toplum kuruluşundaki bir kişinin hatasını o koruma bağlamam o ahlaksız kişinin sorunudur..” diye konuştu.