Özdemir’e çifte Mazbata ! « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/ozdemire-ciftte-mazbata/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Özdemir’e çifte Mazbata !

Bu haber 03 Temmuz 2018 - 8:32 'de eklendi ve 2.085 kez görüntülendi.

Özdemir’e çiftte Mazbata !
BEKİR DOĞAN
KAHRAMANMARAŞ/ AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle İl Seçim Kurulu Başkanı Cahit Parlak’tan mazbatalarını alırken, milletvekili Ahmet Özdemir çiftte mazbata aldı.

SONY DSC


İlk olarak CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ‘un Mazbatasını alması ile başlayan Mazbata törenine dünde Ak Parti ile devam edildi.
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği genel seçimleri sonuçlarına göre AK Parti’den seçilen 6 milletvekili Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal ve Habibe Öçal, Adalet Sarayı toplantı salonunda düzenlenen törenle İl Seçim Kurulu Başkanı Cahit Parlak’tan mazbatalarını aldı.
Törende Ankara’da bulunması sebebiyle Mahir Ünal’ın mazbatasını Ahmet Özdemir teslim aldı ve kendi mazbatası ile birlikte çiftte mazbata alan Ahmet Özdemir: “ İki mazbatalı vekil oldum,” dedi..

SONY DSC


Törene : Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Teşkilatı’ndan birçok isim katıldı.
“İDAMIN GETİRİLMESİNE VESİLE OLSUNLAR”
Mazbata töreninin açılış konuşmasını yapan İl Seçim Kurulu Başkanı Cahit Parlak, Türkiye’nin yeni sisteminin seçimle birlikte onaylandığını söyledi. Yeni vekillerin kadınlara ve çocuklara şiddet noktasında ağır cezalar, hatta idamın getirilmesine vesile olmasını temenni eden Parlak, “Kahramanmaraş il bazında düzgün ve başarılı bir seçim geçekleştirmiş bulunmaktadır. Seçimler, hâkimlerin gözetim ve denetimi altında yapıldı bununla birlikte ortada başarılı bir sonuç var ise bunu İl Valimiz, Cumhuriyet savcımız, İl emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza borçluyuz. Onlar seçim döneminde bütün isteklerimizi yerine getirdikleri gibi bugün de bütün güçleri ile yanımızda olduklarını söylediler.

SONY DSC


SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİDEYİZ
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise AK Parti iktidarının sorumluluğunu Kahramanmaraş’a taşıyan belgeyi aldıklarını belirterek, “İnşallah Kahramanmaraş için hayırlı olur önce onu diliyorum. Sonra ülkemi için hayırlı olur. Aldığımız mazbata sadece bir belgeden ibaret değil, bütün şehrin AK Parti’nin, iktidarın sorumluluğunu Kahramanmaraş’a taşıyacak bir belge aslında.

SONY DSC


DEMOKRASİYE ÖRNEK BİR SEÇİM
24 Haziran seçimlerin şaibesiz bir şekilde güvenle tamamlandığını dile getiren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Çok önemli bir seçimi büyük bir olgunlukla gerçekleştirmenin onuru yaşıyoruz Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun. Tarih bu seçimi yazacak. Milletimiz yüzde 85’in üzerinde sandığa gitti seçimini yaptı ve kayda değer hiçbir olay olmadı. Katılım olarak, olgunluk olarak dünya demokrasilerine örnek bir seçimi gerçekleştirdik. Asil milletimize şükranlarımızı sunmak zorundayız. Bize oy versin vermesin fark etmez sandığa giden herkese minnetlerimi sunuyorum. Yüksek seçim kuruluna, hâkimlerimize ve seçim kurullarında çalışan tüm herkese sonsuz minnetlerimi sunuyorum çünkü hiçbir şaibe olmadan bu seçimi gerçekleştirdiler. Muhalefetin adayı saat dokuz sularında açıklama yaparak, ‘bu seçim dürüsttür, hiçbir hile yoktur ve Türkiye büyük bir seçimi başarmıştır’ dedi. Bizler de bunu hakimlerimize ve YSK çalışanlarımıza borçluyuz. Seçimin güvenliğini sağlayan bütün güvenlik güçlerimize, Polise, Zabıtaya, Jandarmaya hepsine teşekkür ediyoruz. Burada vekil olarak, milletin vekili olarak bulunuyoruz ama Ak Parti’nin vekiliyiz. Bunun için bir teşekkür borcumuz daha var. Bütün teşkilatlarımıza, Kadın kollarına, gençlik kollarına, il başkanımıza, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, her kademede görev yapan mahalle temsilcilerimize, yönetim kurulu üyelerimize Allah razı olsun diyorum ve teşekkür ediyorum. Sandığa giden Maraş İl’imize, 660 bin seçmenimize, asgari ücretlilere, işçilere, emekçilere, işini gücünü bırakıp devlete, millete, sisteme, demokrasiye sahip çıkan bu şehrin tüm güzel inşalarına teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

SONY DSC


ÖNEMLİ VE KUTSAL BİR GÖREV
24 Haziran’da gerçekleştirilen seçimlerle birlikte Kahramanmaraş Milletvekili olan Mehmet Cihat Sezal da Türkiye’nin geleceğinden umutlu olduğunu söyledi. Sezal, “Bugün mazbatamızı aldık. Bu önemli bir görev, kutsal bir görev. Yeni sisteminde ilk vekilleri olmayı Allah nasip etti. Allah’ın izniyle doğruluktan ayrılmadan şehrimiz için memleketimiz için günü gelene kadar görevimizi sağ salim yapıp günü geldiğinde de sağ salim teslim etmeyi Allah bizlere nasip etsin. İnşallah vatanımız için, milletimiz için iyi şeyler yapmaya çalışacağız. Umutluyum. Önümüzdeki sürecin hem Türkiye için hem de dünyadaki tüm Müslümanlar için iyi bir süreç olacağını düşünüyorum. İnşallah sağ salim çıkacağız Allah’ın izniyle” dedi.

SONY DSC


TÜRKİYE’DE MİLLET İRADESİ EGEMEN OLACAK
Onikişubat Belediye Başkanı : Sistem değişikliğiyle birlikte Türkiye’de artık millet iradesinin egemen olacağı bir sistemin hayata geçtiğini dile getiren Hanefi Mahçicek ise şu ifadeleri kullandı, “Gerçekten çok iyi bir seçim oldu. Herhangi bir sıkıntı olmadı, herhangi bir olay olmadı. Karşılıklı medeni bir şekilde karşılıklı güzel bir seçim oldu. Başta il seçim kurulumuz olmak üzere bütün arkadaşlarımıza, oradaki görevli arkadaşlarımız fevkalade güzel bir seçim yönettiler. Onların bu çalışmaları her türlü takdirin üzerinde. Ama bu seçim farklı bir seçim. Türkiye’de millet iradesinin tam manasıyla egemen olacağı bir sistem getiren bir seçimdi. Dolayısıyla artık bundan böyle hem millet iradesinin egemen olacağı bir sistem var Türkiye’de. Artık bunun adına demokrasi deriz. Vesayet düzeni kalmadı. Tam anlamıyla demokrasi şöleniyle beraber bir demokratik sisteme geçtik. Millet iradesi tecelli etti. Bu Türkiye için gerçekten 100 sene sonra belki daha fazla kazanılmış önemli bir kazanım. İnşallah bu kazanımda millet olarak hep beraber istifa edeceğiz. Bu bağlamda da Türkiye’de 50+1 riskine rağmen o riski yüklenerek, omuzlayarak onun çok daha üzerinde bir millet iradesinin teveccühüyle cumhurbaşkanlığımızı kazanan saygın çok değerli Cumhurbaşkanımıza, Milletvekillerimize hayırlı olsun diyoruz. Allah onları muvaffak eylesin. Önlerindeki engelleri kaldırsın. İnşallah Türkiye’nin geleceği güzel olsun.”

SONY DSC


TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİ OLGUNLUĞUNU DÜNYAYA GÖSTERDİK
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay : Türkiye’deki demokrasi olgunluğunun 24 Haziran’da tüm dünyaya gösterildiğini belirten Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Vekillerimiz mazbataların aldı. Bunlar inşallah yarından itibaren Ankara’ya gidip görevlerinin başında olacaklar. İnşallah Kahramanmaraş’ımıza hayırlı hizmetlere vesile olur bu vekillerimizin çalışması. Çok net, şaibesi olmayan, oy kullanımı çok yüksek seçim sürecini gerçekleştirdik. Türkiye’deki demokrasinin olgunluğunu tüm Dünya’ya bir kez daha gösterdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Teşkilat süreci kardeşlerimiz uzun bir seçim sürecini başarılı bir şekilde atlattılar. İnşallah bu seçim önce Kahramanmaraş’a, Türkiye’mize ve tüm İslam hayırlara vesile olur inşallah” ifadelerini kullandı.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC