Öğretmenlik bir gönül işi « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Öğretmenlik bir gönül işi

Bu haber 24 Kasım 2020 - 10:46 'de eklendi ve 1.056 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz

Öğretmenlik bir gönül işi

KAHRAMANMARAŞ/ Öğretmenlik mesleğinin bir gönül işi olduğunu belirten Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz,” Öğretmenlik bir iş değil, gerçek bir aşk dır ,” dedi.

Her yıl 24 Kasım öğretmenler gününde bir çok sosyal etkinlik yaptıklarını ancak Korona Virüs sebebi ile bu yıl öğretmenler günün sadece mesajla, basın açıklaması ile yapan Kahramanmaraş il milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz: “ Öğretmenlik gönül işidir. Aslında iş değil gerçekten bir aşktır. Gönüllere hitap edebiliyorsak ‘netice elde edebiliyoruz’ demektir. Çok büyük binalar yapan mühendislerimizi, mimarlarımızı yetiştiren de insanlığın dertlerine şifa arayan doktorlarımız da bir öğretmenin öğrencisidir.

Cemal Yılmaz: “ Her meslek çok kıymetlidir ancak öğretmenlik dünyanın en güzel ama en zor mesleğidir. Elektronik bir cihaz hatalı yapıldığı zaman ‘Atın bunu, yenisini yapacağız’ diyebiliriz; herhangi bir bina güvenlik sorunu yaşarsa ‘Yıkın bunu yenisini yapacağız’ diyebiliriz. Beşeri bir şeyin tekrarı mümkündür ama insanı eğitirken hata yaparsak ‘Değiştirin bunu, yeni bir insan getirin’ diyemeyiz. Zor, meşakkatli ve her saniyesi dikkat isteyen bir iş yapıyoruz. Öğretmenlik sadece sözde bir meslek değildir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, insanı insan eğitir. İyi bir öğretmen olmak için iyi bir insan olmak gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, emekli olan öğretmenlerimize yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür ediyor, nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm değerli öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.,” dedi.