Öğretmenlerin Bitmeyen Dostluğu ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Battal Gazi , Köroğlu Öldü..

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

KİPAŞ HOLDİNG’ TEN KALIN’A HAYIRLI OLSUN

3. SAYFA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Öğretmenlerin Bitmeyen Dostluğu !

Bu haber 26 Mayıs 2022 - 10:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğretmenlerin Bitmeyen Dostluğu !

BEKİR DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ- İlk okul, orta okul, lise ve Gaziantep öğretmen okulu ile başlayan öğretmenlerin eskimeyen dostlukları emeklilikten sonra öğretmen ve iş insanı Ramazan Saçmalı ev sahipliğinde bir araya geldiler..

    Kavlaklı Organize Sanayi Bölgesindeki Rimteks Fabrikasında bir araya gelen Kahramanmaraş’ın gönül dostları : hasret giderdiler.. iş insanı Ramazan Saçmalı’ya gönülden teşekkür ettiler..

    Toplantıyı organize eden Cevdet Alperen: “ Eğitime Gönül Veren , eskimeyen emekli öğretmenlerimiz ile eski günleri yad etmek üzere Ramazan Saçmalı beyin fabrikasında bugün bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz, bir birimizide çok fazla özlemişiz.. bundan sonra sık sık bir araya gelmeyi arzu ediyorum,” dedi.

    Emekli öğretmen dostlarına bir konuşma yapan ev sahibi Ramazan Saçmalı, “ Bir öğretmenlere, veya bir öğrenci iken benim üç ayrı fabrikam olacağı 500 üzerinde personel çalıştıracağım hiç aklıma gelmezdi.. Sizlere söz veriyorum, Allah nasip ederse bir Anadolu Lisesi yaptıracağım , hemde çağın gerekler inine cevap verecek bir lise olacak ve bunu devlette bağışlayacağım , evlatlarımız burada okuyarak öğretmen olsun, doktor olsun, mühendis olsun , bunun sözünü sizlere buradan veriyorum,” dedi.

     Ev sahibi eski öğretmen iş insanı Ramazan Saçmalı, davetine icabet eden Kahramanmaraş’ta eğitime gönül veren :  Cevdet Alperen, Muharrem Erantepli, Nihat Belkıran, Ahmet Kolutek, Mustafa Daşçı, İbrahim Gülsu, Şeref Kutsal, Hacı Bayram Beşçocuklu, Hacı Çetindoğan, Mehmet Fatih Erdoğan, Fatih Yıldız, Ali Aydın, Abdurrahman Akbaba, Naim Paksoy, Mücahit Aslan, Veli Sevmez, Hasan Kaya, Abdullah Selçuk, Ertan Göl, Ramazan Kara, Ahmet Özgür, Bekir Doğan, Hüseyin Hilal, Murat Çakıroğlu, Bayram Özanlayan, Mehmet Karabekiroğlu, katılarak ev sahipliği için Ramazan Saçmalı’ya teşekkür ettiler..

    Davetli olduğu halde şehir dışında olan mazereti olan emekli öğretmenler, eğitime gönül verenler ise telefonla katılarak özlem giderdiler..

    Öğretmenlerin bitmeyen dostluğu 2 ayda bir toplanma kararı alınması ile toplantı sona erdi..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.