NATUREL ENERJİ İTALYA’DA « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

NATUREL ENERJİ İTALYA’DA

Bu haber 01 Temmuz 2020 - 12:26 'de eklendi ve 1.008 kez görüntülendi.

Yenilebilir Enerji sektöründe faaliyet gösteren Naturel Enerji şirketi, Yurtdışı Güneş Elektrik Santralleri proje geliştirme ve müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Türkiye’nin önde gelen tekstil firması KURTEKS Tekstil Enerji Tic. ve San. A.Ş. ile İtalya’da 50 MW büyüklüğünde Güneş Elektrik Santrali proje geliştirme ve anahtar teslim yapımı için sözleşme imzaladı.

Şirketin yaptığı açıklamada; “2009 yılından bu yana Yenilenebilir Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz, Yurtdışı Güneş Elektrik Santralleri proje geliştirme ve müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Türkiye’nin önde gelen tekstil firması KURTEKS Tekstil Enerji Tic. ve San. A.Ş. ile İtalya’da 50 MW büyüklüğünde Güneş Elektrik Santrali proje geliştirme ve anahtar teslim yapımı için sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli KDV hariç 45 milyon Euro’dur.

İtalya’nın ve Avrupa’nın önemli Güneş Santralleri arasında yer alacak olan projenin tüm geliştirme süreçleri ve anahtar teslim kurulumu Naturel Enerji tarafından üstlenilmiştir. Tracker ile kurulması planlanan santralde üretilecek olan elektriğin ikili anlaşmalar yolu ile tüketicilere satılması hedeflenmektedir.

Şirketimiz, proje geliştirme, müteahhitlik, elektrik satış anlaşması ve finansmanı da kapsayan faaliyetleri anahtar teslim esası ile yürütecektir.

Ülkemiz için de projenin büyüklüğü, niteliği, yeri ve içeriği açısından bir ilk olacak olan bu yatırım kararı için Kurteks’i tebrik eder, bize olan güveninden ötürü de teşekkür ederiz.

Naturel Enerji olarak toplam 44 MWp kendi Güneş enerji santrali yatırımları dışında da bugüne kadar diğer proje sahiplerine 15’ in üzerinde farklı lokasyonda toplam 75 MW’ ı aşkın kurulu güçte Güneş projesinin anahtar teslimi esasıyla kurulumunu gerçekleştirmiş olup gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında güneş projelerine kurulum hizmetleri vermeye devam etmekteyiz.

50 kişilik beyaz yaka personel kadrosu ve alanında uzmanlaşmış teknik kadrosu ile NATUREL ENERJİ Türkiye’nin önde gelen Güneş Yatırımcısı ve EPC firmalarından biri olma başarısını göstermiştir.

1 Ağustos 2019 tarihinde Halka Arzını gerçekleştiren Naturel Enerji, yatırımlarının tamamı güneş santrali olup Borsa İstanbul’da işlem gören; ilk ve tek firma olmanın gururunu yaşamaktadır.

Güçlü teknik ve finansal yapısı ile Naturel Enerji Güneş Santralleri kurulumu için gerekli olan tüm mühendislik, inşaat, tedarik, mekanik montaj, elektrik işleri, şalt sahası kurulumu, ENH yapımı ve devreye alma faaliyetlerini yerine getirmektedir. Bugüne kadar toplam 120 MW’ ı aşkın kurulu güçte çatı ve arazi kurulumu yapmış olan şirketimiz, konusunda uzman teknik ekibi ile birlikte hem arazi hem de çatı tipi güneş santrali yatırımları  için her türlü çözümü sunmaktadır.

Naturel Enerji gerek kendi santrallerinin gerekse müşterilerine ait santrallerin işletme ve bakım süreçlerini deneyimli ve uzman saha ekipleriyle uluslararası standartlar çerçevesinde aralıksız sürdürmekte, önleyici arıza bakım hizmetleri vermekte ve saha performanslarını üst düzeyde tutmaya büyük önem vermektedir.

Daha temiz, daha güzel, daha yaşanabilir bir dünya hedefimize ulaşmak için ülke fark etmeksizin çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN