Memleketin Sahibi Var mı? « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Memleketin Sahibi Var mı?

Bu haber 21 Ekim 2020 - 9:12 'de eklendi ve 287 kez görüntülendi.

 

Sabah bir dostumuz aradı: “ Kahramanmaraş Ankara, Kahramanmaraş İstanbul uçak seferleri niye iptal ediliyor ? biz Gaziantep gitmek zorunda mıyız ?” diyerek yarım saat feryadı figan etti..  ( Sanayici ve iş adamı )

“ Maraş’ın sahibi var mı ? sorusunu bize sordu..

Tekke sözde kentsel dönüşüm yapılacaktı ne oldu ? diye sordu..

Kahramanmaraş Gölbaşı Karayolu projesi ne oldu ?

Kahramanmaraş Kısık, Ekinözü – Elbistan Karayolu ne oldu ?

Kahramanmaraş’ta kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak ?

Türkiye de kentsel dönüşüm yapılmayan yer kalmaz, bu kanuna gerek kalmaz, yürürlükten kaldırılır ama Kahramanmaraş’ta kentsel dönüşüm yapılamaz bunu böyle bilin bunu görün ! ” bunu böyle yaz ! diye bağırıyordu..

Vatandaş haklı: Hava alanımız var uçak seferi yok..

Yapılan çok bir şey yok ama : her bakan geldiğinde bazen 46 plaka numaramız kadar, bazen 146 olur projenin ya temelini atarız yada açılışını yaparız ama bu projelerin nereye kimin yaptığını kimse bilmez bilemez, çok gizli projelerdir..(!)

Birde 1984 den beri temeli atılan, yapılan veya yapılmaya devam eden projeleri yüzlerce defa açıyoruz açıyoruz bir türlü açılışı ip ilmek tutmuyor..!

Hiç kimse kusura bakmasın:

7 Kasım 2020 Cumartesi günü Kahramanmaraş’a sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geliyor.. Ak Parti İl Kongresi var..

Kahramanmaraş Kayseri – Göksun yolu,  yeni yapılan 5 tünel veya tamamı için bir açılış töreni yapacağız bu doğru..

Kahramanmaraş Göksun arasında bir tünelle başladık, sayı 10 mu oldu 11 mi tam hatırlamıyorum ama her yeri delerek tünel yaptık..

Standarttı çok yüksek bir yol haline geldi..

Açılışı hak etti..

Ancak bunun yanına : geçmiş yıllarda açtığımız fabrika, okul, yol, köprü, cami, han hamam ne varsa ekler 46 veya 146 tesisi birden açıyoruz diyerek Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve halkımızı kandırma yönüne giderlerse bunları tek tek yazarım bugünden söylüyorum.. dürüst olalım diyorum..

Samimi olalım, dost olalım, kardeş olalım:

Yalana gerek yok, dürüst olalım.. sadece Göksun yolunu açalım..

Bir de yalan açılışı yaparsak geçmişte olduğu gibi bu çok ayıp olur !.. açılmış olan eski tesisler için yeniden bir tören yaparsak ayıp olur, hani sayı çok olsun 46 tesisin açılışı dersek bu yanlış olur.. 46 tesisin temel atma töreni dersek bu ayıp olur..

Kahramanmaraş’a şu kadar okul, bu kadar fabrika yaptık bugün bunun açılışını yapıyoruz derseniz bu ayıp olur, bakın bugünden söylüyorum, bunların tümünü yazarım..

Sayın Cumhurbaşkanı ve halkımızı kimsenin aldatmaya hakkı yoktur..

Su çatı- Maraş arasında yapılan tünel ve yollar gibi yeni yapılan ve bu açılışla birlikte kullanılmaya başlayan bir tesis varsa buyurun hep beraber açalım..

Dulkadiroğlu Belediyesi, Onikişubat Belediyesi, yeni binalarına taşındılar, Özellikle Dulkadiroğlu Belediyesi Kamu Külliyesi Türkiye örnek bir proje bunun açılışın ballandırarak yapalım, vallahi yeminle söylüyorum hak eden bir proje.. Benzeri projeyi Azerbaycan da görmüştüm harika bir proje..

Onikişubat belediyesi harika bir proje saray gibi bunu açalım..

Ama olmayanı , yada geçmişte defalarca bakanlarımız tarafından açılanı bir kere daha açmak ahlakı değildir.

Yada : inşaatına başlanan temeli bakanlarımız veya vekillerimiz tarafından atılan kamu binası veya tesisinin yada özel sektör tesisinin temelini yeniden toplu temel atma veya toplu açılışla bir birimizi aldatmak çok ahlakı bir durumda değildir.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelmişken, ilimizin ana meselelerini gündeme getirmemiz gerekiyor..

Padişahım çok yaşa, diyerek bir yere varamayız , ağalanmayan bebeğe meme verilmez bunun için sesimizi çıkarmamız gerekiyor.

Memleketin ağabeyi ve sahibi var mı bunu da iyi sorgulamamız gerekiyor..

Yarın görüşmek dileği ile

İyi günler..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr