Maraşlı « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Maraşlı

Bu haber 12 Ocak 2021 - 11:14 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

ATV de dün akşam yeni dizisi : Maraşlı ilk bölümünü izledik..

Maraşlı ve Kahramanmaraşlı isminin geçmesi bizlere onur verdi, inşallah bundan sonraki birkaç bölümünüde Maraş’ta çekerler diye de talebimizi ilgilere iletiyorum.

Maraşlı konusu nedir, oyuncuları kimler? Dizi neyi anlatıyor diye pür dikkat izledim , belli gençlere hitap etmiş olabilir ama bana fazla bir şey söylemedi..

ATV’nin yeni sezon dizisi Maraşlı konusu ve oyuncuları epey merak ediliyor. Son zamanların dikkat çeken yapımında başrolleri Burak Deniz ve Alina Boz üstleniyor. Gerek konusu gerekse oyuncularıyla reytinglerde zirveyi oynayacak olan dizide Maraşlının Mahur Türel’in hayatını kurtarmasıyla kendi hayatının bir daha geri çeviremeyeceği bir şekilde değişmesini izleyeceğiz. Aksiyon dolu sahnelerin bolca yer aldığı Maraşlı konusu ne, oyuncuları kimler? Diye merakla izledik..

Maraşlı konusu ve oyuncuları, dizinin bu akşam ATV ekranlarında başlayacak olmasıyla birlikte gündeme geldi.

Hasırcıoğlu AVM de sponsor olmuş , onada teşekkür ediyoruz.

Televizyon ekranlarında soluksuz izlenecek olan dizide Alina Boz, Mahur karakterini canlandırırken Burak Deniz ise ana karakter Maraşlı’ya hayat verecek.

Paylaşılan fragmanlarıyla sosyal medyada büyük ilgi gören yapımın konusu ve oyuncularının yanı sıra çekildiği yerlerde merak ediliyor. Peki Maraşlı konusu ne, oyuncuları kimler? İşte Maraşlı konusu, oyuncuları ve çekildiği yerlerle ilgili tüm detaylar…

MARAŞLI KONUSU NE, OYUNCULARI KİMLER?

ATV’nin 2021 yılında yayına giren yeni  dizisi Maraşlı konusu ve oyuncuları an itibariyle araştırılmaya başlandı. Son zamanların en dikkat çeken dizisi Maraşlı’da Alina Boz, Mahur karakterini canlandırırken Burak Deniz ise ana karakter Maraşlı’ya hayat verdiğini gördüm..

Maraşlı, Özel Kuvvetlerden ayrılan eski bir askerdir. Kendine bir sahaf dükkanı açarak hayatını hasta olan kızı Zeliş ile ilgilenerek ve kitap satarak geçirme kararı almıştır. Ta ki bir gün dünyalar güzeli Mahur Türel, Maraşlı’nın sahaf dükkanından içeri girene kadar. Türkiye’nin en büyük iş adamlarından olan Aziz Türel’in, çocuklarından en kıymetlisi olan Mahur’un başı o gün çektiği bir fotoğraf karesi yüzünden büyük derde girer. Mahur’un istemeden karıştığı olaydan, hayatını Maraşlı kurtarır. O gün kaderleri birbirine bağlanır. Artık Mahur’un hayatı tehlikededir…

Böylece dizi başladı..

Tabi , bir Kahramanmaraşlı olarak bu dizinin Kahramanmaraş’ta çekilmesini arzu ederdik..

Maraşlı dizisi İstanbul Beyazıt taraflarında ve İstanbul’un farklı semtlerinde çekilmektedir, bundan sonraki bölümlerde Hasırcıoğlu Avm, de girişimi ile bazı bölümler Maraş’ta çekile bilir..

Maraşlı dizisi oyuncuları arasında, Burak Deniz Alina Boz, Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Cemil Büyükdöğerli, Rojda Demirer, Melis İşiten, Serhat Kılıç, Cihan Yenici, Neslihan Acar, Sinem Akyol, Türkü Su Demirel, Gizem Kala ve Bedriye Rosa Çelik yer alıyor.

Başlıca garekterlere bakıyorum:

Burak Deniz – Maraşlı

Alina Boz – Mahur

Kerem Atabeyoğlu – Aziz Türel

Saygın Saygın Soysal – Savaş

Serhat Kılıç – Necati

Cemil Büyükdöğerli – İlhan

Rojda Demirer – Firuzan

Melis İşiten – Dilşad

Cihan Yenici – Ozan

Maraşlı dizisi : taban da karşılık bulması için , şehirden filime : yerine göre sahneler girmeli, örnek Aziz Türel , ilk eşim Kahramanmaraşlı diyor, en azından o günleri yaşamak için Kahramanmaraş bölümü girmelidir..

Eski asker Burak Deniz – Maraşlı olduğuna göre , film içinde arada bir Maraş’a gelmelidir. O zaman bu film ayrı bir anlam kazanacaktır.

Sözün sonu : Kahramanmaraş’ta bir çok tv dizileri çekilmelidir. Maraşlı da buna sahip çıkmalıdır.

Tanıtım ancak böyle olur: Kuzey Yıldızı , Orduyu nasıl tanıtıyorsa , Maraş’ta çekilecek bir dizi de şehrimizi öyle tanıtır..

İyi günler..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr