Mahçiçek “Milleti Ayağa Kaldıran Öncü Liderdir” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Mahçiçek “Milleti Ayağa Kaldıran Öncü Liderdir”

Bu haber 10 Kasım 2020 - 9:26 'de eklendi ve 763 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek

“Milleti Ayağa Kaldıran Öncü Liderdir”

ONİKİŞUBAT – Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82 . yıl dönümü dolayısı ile gazetemize bir açıklama yaptı.

Başkan Mahçiçek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmetle Anıyorum

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Mahçiçek, “milletleri ayağı kaldıran önce liderler, sonra milletin erdemleridir” dedi ve şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin zor günlerinde milleti ayakta tutacak dinamiklerin farkında olarak, Türk milletini bir arada tutan, örgütleyen ve bir sonraki adımı iyi hesaplayabilen çok büyük bir liderdi.

Türk Milleti tarih boyunca Alparslan’dan, Ertuğrul Gazi’ye, Fatih Sultan Mehmet Han’a ve daha nicelerine kadar büyük liderlere sahip oldu. Mustafa Kemal Atatürk de bir devrin kapanışı ve yeni bir devletin doğuşuna liderlik etmiş büyük bir dehaydı. Hiçbir devletin sömürgesi olmadan Türk Milleti’nin bağımsız bir şekilde yönetilmesini sağlamış, Cumhuriyeti kurarak hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin elinde olduğunu göstermiştir.

Hepimize örnek çalışkan, disiplinli, vatanını herşeyin önünde tutan, ilkelerinden ödün vermeden inandığı yolda dimdik ilerleyen, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.