Mahçiçek den Çocuklara Karne hediyesi « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/mahcicek-den-cocuklara-karne-hediyesi/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Mahçiçek den Çocuklara Karne hediyesi

Bu haber 08 Haziran 2018 - 15:31 'de eklendi ve 4.041 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Çocukları Sevindirdi..

Mahçiçek den Çocuklara Karne hediyesi

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılını tamamlayan öğrenciler bugün karne heyecanı yaşadı. Bu heyecana ortak olmak için Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen Şehit Fatih Gök İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Karne günü etkinliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan “ öncelikle bu eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyoruz. Ailelerimiz de büyük fedakârlıklar yaparak, öğrencilerimizi yetiştirdi. Aynı şekilde öğretmenlerimiz de çok fazla emek harcadı.

Bildiğiniz üzere eğitimin alt yapısı ilimizde ve Türkiye’de çok güzel bir şekilde hazırlanmış durumda. Yine eğitimin teknolojik alt yapısı çok güzel bir şekilde hazırlanmış durumda. Artık zengin, fakir ayırt etmeksizin ailelerimiz çocuklarına eğitim aldırabiliyor. Artık Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize kitaplarımız ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Tabi eğitim denilince sadece merkezi idare değil, belediyelerimizde bu alanda çok ciddi destekler vermektedir. Aynı zamanda Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektörde eğitimi iyileştirme çalışmalarına destek vermektedir. Kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmamızın altında eğitim yatmaktadır. Dolayısıyla eğitimi iyileştirmek, daha iyi hale getirmek milli hedefimizdir. Eğitim ve öğretim yılının sonunda öğrencilerimize katkı sağlayan öğretmenlerimiz ve ailelerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Ardından karne gününde basın mensuplarına duygu ve düşüncelerini aktaran Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek “ 2017-2018 eğitim ve öğretim yılımızın bu son gününde sayın valimizin de teşrifleriyle çocuklarımızın ve ailelerimizin sevincini birlikte yaşama imkânı bulduk. Bugün aile ve çocuklarımız için bugün güzel ve özel bir gün. 1 yıl boyunca emeklerinin, çabalarının karşılığını bugün karneleriyle beraber aldılar. Biz de Onikişubat Belediyesi olarak sadece fiziki çalışmalar değil, insan odaklı bakış açımız kapsamında eğitim çalışmalarına çok önem veriyoruz.

Sayın Ebru Yazıcı hanımefendinin Hikâye Sepeti isimli kitabının basımını gerçekleştirerek, bugün o kitapları öğrencilerimize yaz tatillerinde keyifle okumaları için dağıtma imkânı bulduk. Bu ülkenin nitelikli yetişmiş gençlere ihtiyacı var. Bu bağlamda devletimizle beraber belediyelerimizde ellerinden geleni gayreti gösteriyorlar. Gördüğünüz gibi Kahramanmaraş’ta Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber belediyelerimizde okul ve yurtlar yapıyor. Okulların eksikliklerini gidermeye gayret ediyor. Ve eğitim camiamıza mümkün mertebe katkı sağlanıyor. Ben bir defa daha bu öğretim yılımızın sonunda bütün ailelerimiz çocuklarımızı kutluyor, başarılarımızın devamını diliyorum” dedi.