KÜRESEL SÖMÜRÜ DÜZENİ BİTER Mİ? « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KÜRESEL SÖMÜRÜ DÜZENİ BİTER Mİ?

Bu haber 30 Temmuz 2021 - 9:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KÜRESEL SÖMÜRÜ DÜZENİ BİTER Mİ?

Emperyalist global çete bildiğiniz gibi sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı sömürüyor. Peki bunu nasıl yapıyorlar? Bu konuda sizlere bazı bilgiler aktarayım, sonra de değerlendirmemize geçelim.

Yazar Murat Bahadır Akkoyunlu ve Orhan Efe Özenç, Küresel Çeteye İnfaz, Kökten Siyasi Çöümleme isimli kitabında; Küresel Ezoterik Çetenin Dünyada Çöküş Stratejisi başlıklı bölümde hadiseyi bizi  şöyle özetlemişler: “1944 te Bretton- Woods, 1974’de Petrodolar sisttemini geçen bu odaklar, ellerindeki merkez bankaları üzerinden kağıt parayı karşılıksız basarak tüm dünya halklarını borç batağını sürüklemiş. 2. Dünya savaşındın bitimiyle beraber benimsedikleri kural ile ilaç, gıda, silah ve enerji mamulleriniin ancak dolar üzerinden alınıp satılmasını mecbur kılmışlardır. Buna aykırıhareket edenleri cezalandırmış, okyanusların farklı noktalarına ticaretd ddenitimi bahanesiyle donanma filoları yerleştirmiş(bkzAmiral James Stavridis-Deniz Gücü, Okyanuzların Tarihi ve Jeopilitik Önemi s.369 vd. Epsilon yayınları, 2021)

Ve karşılıksız bastıkları para(dünyanın senyorajı –yani temel kur, tedavül ve ticari işlem para birimi olan ABD doları)eliyle bütün dünya finansını yönetmeye muktedir hakimiyetlerini pekiştirmişlerdir. Sıcak döviz hareketleri, sansasyonlar ve borsa manipülasyonları elişle,  diledikleri ülkeyi ekonomik krize sürükleyebilecek güce erişen ve “dahiyane”yapılanma her yönüylü ŞAMBALA’nın bir eseridir.

Vilademir Putin’in 2007’deki tek kutuplu dünya düzenine karşı çıkışının yanı sıra Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da dünya ülkelirine kendi yerel para birimleri üzerinden birbirleyirle ticaret yapmaya teşvik eden söylemlerde bulunması sebebiyle ŞAMBALA para odaklarının nezdinde yer yerinden oynamıştır. Yakın zamanda doların gücünü devralacak olan (kripto değil) dijital para ise Şambala’nın değil, bir Azerbaycan Türkü’nün eseridir, karşılıksız para basmayı imkansız hala getirmektir ve dünyanın kurtuluş reçetelerinden biridir. Türkiye de bu konuya çok ciddi biçimde eğilmektdedir. Öyle  ki, Türkiye, Mart 2021 itibarıyla dijital para sisteminin hukuku altyarısını da tamamlamıştır. (s. 204) (Diğer kaynaklar BKZ Cem Çağrı Dönmez-Blockchain ve Finans Dünyası, Blockchain Summit İstanbul 2017)

DİJİTAL PARA TEDAVÜLE GİRDİĞİNDE

Biliyorsunuz kripto, sanal ve son olarak dijital paralar dünya gündemindeki yeri korumaya devam ediyor.  Hatta biz ülke olarak dijital paralarla ilgili yasal düzenlemeleri bile yaptık. Yanlış bilmiyorsam kullanım açısından Türkiye, AB ülkeleri arasında 1. Sırada yer alıyor.

Peki genel ifadesiyle ‘dijital para’nın tam olarak ne faydası olacak? Bu sorunan cevabını Küresel Çeteye infaz, Kökten Siyasi Çözümleme kitabında Yazarlar murat Bahadır Akkoyuncu ve Orhan Özenç cevaplamışlar. “Dijital para tedavüle girince, kalpazanlık yok, karşılıksız para basmak yok, vergi kaçırmak yok, servet gizlemek yok. Tüm işlemlerin izi sürülebiliyor, kimliksiz ticaret yapılamıyor. Hepsi kalkıyor ortadan.

Kimileri bunu büyük felaket zannedip, “Küresel Çete’nin dünyayı ele geçirmek için ihdas ettiği bir şey” diyerek uydurup, uydurup durdular.

Neyse, şimdilerde o uydurmalardan vazgeçmiş görünüyorlar. Resmen doların, dolar hegemonyasının bitirilme işidir.(Buraya katılıyorum)

Biliyorsunuz 2. Dünya Savaşından Yalta DÜZENİNİN, Bretton-Woods’dan Petro-Dolar’a dek, tüm sömürücü ekonomik düzeninin sona erdirilişidir bu. İktisadi adaleti sağlama yolunda en gerekli ön koşuldur.(Bunlara da katılıyorum)

Ve tabi aslında siz her ne kadar böylesi terimlerle konuyu açıklasanız da, ben şahsen bu Petro-Dolar tabirini çok doğru bulmuyorum, çünkü Amerika’nın öyle dolarını petrole endekslediği falan yok. Bir özel banka olan ve Küresel Çete’nin tüm dünyanın ekonomisine çökmekte kullandığı bir finas aygıtı hüviyetindeki FED, her gün dünya ülkeleri bazında, matbaada basacağı doların fiyatını belirler. Bunu yapmadan önce de dünyadaki ibliklerine tüyo verir ve onları zengin eder. Yani, para piyasaları falan dedikleri, aslen bir tiyatrodur. Petro-Doların tabirinin kullanılmasının sebebi, petrol ülkelerinin ABD bankalarındaki hesaplarında bulunan paraların adı bu olduğu içindir. Ve dijital para, Küresel Çete’nin bu inisiyatifini, keyfiyetini ortadan kaldıracaktır!(S. 629-630)

Bu konuya devam edeceğim, ancak sormam gereken sorular var, zihnim de karışık, yarın şu dijital parayı yazacağım, şimdilik kalın sağlıcakla.

Mehmet Doboğlu
Mehmet Doboğlum.dobaoglu@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.