Kulağımızı Tersten Göstermek !.. « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/kulagimizi-tersten-gostermek/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Kulağımızı Tersten Göstermek !..

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 8:56 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

Kulağımızı Tersten Göstermek !..
Gelin şu işin adını doğru koyalım !
Kulağımızı tersten göstererek bir yere varamayız..
CHP : Diktatör – Tek adam, dedi diye yanlışa düşmeyelim: bunun adını doğru koyalım..
MHP : Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olsun dedi diye bunun adı bu olmasın..
Kim ne diyecek diye ona buna bakarsak doğru yola gidemeyiz..
Türkiye seçimini yaptı 52,69 oy oranı ile reis dedi..
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile Türkiye de bir dönem kapandı, yerine : başkanlık sistemi devreye girdi..
Bugünden sonra : Milletvekilleri kanun çıkaracak, hükümet yürütecek, Cumhurbaşkanı ise hepsinin üzerine denetleyecek..
Ancak : Devlet Bahçeli , erken seçim istersen, fiiliyat , hayata geçsin resmi olsun demişti..
Evet : öyle olmalı ama ismi de düzetmek gerekir..
Eğip – Bükmeye gerek yok, bunun adı : BAŞKANLIK SİSTEMİ
Merhum Adnan Menderes, Merhum Turgut Özal, Merhum Necmettin Erbakan, Merhum Alpaslan Türkeş ve bir çok ilim adamının üzerinde çalıştığı başkanlık sistemine Türkiye bugün yani 9 Temmuz 2018 günü Cumhurbaşkanının yemini ve saat 21 00 de bakanları açıklaması ile resmen başlamış oluyor..
Başlamasına başlıyor da : adı yanlış !
Kulağımızı tersten göstermeye devam ediyoruz..
Bunun adı : Başkanlık sistemi
ABD, deki gibi başkanlık sistemi, Rusya daki gibi başkanlık sistemi, dünyanın çeşitli ülkelerindeki gibi başkanlık sistemi..
Başkan deyin, kral değin , tek adam deyin, diktatör deyin , ne derseniz deyin ama bunun adı başkanlık sistemi ve Türkiye’nin başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk başkanı : Recep Tayyip Erdoğan
Reis başkan oldu..
Bunun adı : Başkanlık sistemi
Uzun uzun yazarak yazışmamızı zora sokmayalım : Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi “ diyerek söze uzun uzun başlama yerine, şunu dememiz gerekir: Türkiye Cumhuriyeti Başkanı
Bakın: Hükümetin güven oylaması yok
Eskiden olduğu gibi: hükümet kurma görevi yok
Milletvekillerinden bakan seçme görevi yok..
Milletvekili seçilen kişinin de ben bakan olacağım diye bir derdi yok, kanunen olamıyor.. vekillikten istifa etmesi gerekiyor..
Sayın Cumhurbaşkanı : bakanları atayacak, yeni bakanlar TBMM yemin ederek Cuma günü görevine başlayacak..
Yani : eskiden olduğu gibi, hükümeti düşürmek için TBMM güven oylaması, yapılamayacak.. gen soru verilemeyecek.. Bakanlar Başkanla gelecek başkanla gidecek..
Bakanlar, Bakan Yardımcıları, Genel Müdürler, Bakanlarla birlikte göreve başlayacak, bakanlık görevi bittiği gün tamamını görevi sona erecektir..
Benim heyecan duyduğum ve doğru olduğuna yüzde bir milyon inandığım bir olay daha var ki : Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Belediye başkanı ile belediye başkan yardımcıları, müdürlüleri göreve başlayacak, Belediye Başkanın görev süresi dolduğunda yada seçimi kaybettiğinde, tüm görevlilerin görevi sona erecek, yeni belediye başkanı kiminle isterse onunla çalışacak,” diyor.. bu yönde çalışma yaptırıyor..
Dehasını ilave ediyor: yeni düzenleme ile il valileri, atandığı ilde : kurum müdürlerini kendi belirleyecek, valilik süresi dolduğunda tüm kurum müdürleri istifa etmiş ve görevleri sona ermiş olacaktır, böyle bir düzenleme yapıyoruz,” diye konuşması bana heyecan verdi..
Bu memlekette 40 yıldır gazetecilik yapıyoruz, öyle belediye müdürleri ve başkan yardımcılarını biliyorum ki : Belediye başkanının çalışmasını engellemek için elinden geleni yaptı.
Belediye başkanı her gün yüzüne tükürdüğü halde istifa etmeyen memur belediye başkan yardımcıları , müdürlerini biliyorum..
Belediye başkanının başarısız olması için çalışanları biliyorum..
Bu sebeple çok doğru bir uygulama olur: Belediye başkan yardımcıları ve müdürleri başkan ile gelmeli, başkan ile gitmeli, İl müdürleri : Vali ile gelmeli, valinin görevi sona ermesi ile tamamı gitmelidir..
Atalarımız: “ Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” demişlerdir.. Her ilin valisi ve Belediye Başkanı çalışacağı yardımcılarını müdürlerini kendisi seçmesi ile Türkiye Başkanlık sisteminde büyük bir yol almış olacaktır.. işte o gün Türkiye çağ atlayacaktır..
Reisimiz : Artık Başkan’dır bunun adını doğru koyalım diyorum..
İlk başkana selam diyorum.. Reise selam, Başkan’a selam..
Ne olur kulağımızı tersten göstermeyelim!..
Hayırlı günler

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr