KSÜ SAĞLIK BİLİMLER FAKÜLTESİ EBELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ TÖRENLE GİYDİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Battal Gazi , Köroğlu Öldü..

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

KİPAŞ HOLDİNG’ TEN KALIN’A HAYIRLI OLSUN

3. SAYFA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

KSÜ SAĞLIK BİLİMLER FAKÜLTESİ EBELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ TÖRENLE GİYDİ

Bu haber 03 Haziran 2022 - 10:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KSÜ SAĞLIK BİLİMLER FAKÜLTESİ EBELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ TÖRENLE GİYDİ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü 4. sınıf öğrencileri, düzenlenen törenle mesleğe ilk adım niteliği taşıyan beyaz önlüklerini giydi.

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen törenle, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel Berktaş, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, beyaz önlük giyecek öğrencileri tebrik ederek sözlerine başladı.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Sağlık Bilimleri 4 yıl önce yüksekokuldan fakülteye dönüştürüldü. Fakülte koşullarında kaliteli bir eğitim alarak mezun oluyorsunuz. Sizlerin de Üniversitemizde de edindiğiniz birikimi ve tecrübeleri meslek hayatınız boyunca insanı odağınıza alarak toplum yararına kullanacağınıza yürekten inanıyoruz.” dedi.

KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel Berktaş törende yaptığı konuşmasında “Sağlık Bilimleri Fakültemizin öncelikli hedefi sağlık ordumuza üstün nitelikli ve yetkin sağlık insan gücü olan genç neferler yetiştirebilmektir.” ifadesini kullandı.

Sağlık sektörünün önemli paydaşlarını yetiştirdiğini ve sahaya sunduğunu ifade eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aysel Bülez, “Değerli öğrencilerimiz; çalıştınız, çabaladınız. Sonunda hak ettiniz ve mezun oldunuz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” diye konuştu.

Ebelik Bölümü birincisi Ayşe Filiz’in günün önemini anlatan konuşmasından sonra, öğrencilere KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve akademisyenler tarafından beyaz önlükleri giydirildi.

Tören müzik dinletisinin ardından mezunların keplerini fırlatmaları ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.