KSÜ ÖĞRETİM ÜYESİ GÜRBÜZ’ÜN PROJESİ KABUL GÖRDÜ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KSÜ ÖĞRETİM ÜYESİ GÜRBÜZ’ÜN PROJESİ KABUL GÖRDÜ!

Bu haber 16 Ekim 2020 - 14:08 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

KSÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Gürbüz’ün hazırladığı ‘Kullanılmayan ve Çevreyi Kirleten Bazı Atıkların, Biyolojik Etkililiğini Artırmak ve Bunları Kanatlı Rasyonlarında Alternatif Yem ve Yem Katkı Maddesi Olarak Kullanmak  için Geliştirilen Yenilikçi Stratejiler’ isimli proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

TÜBİTAK-NARD-2530 TÜRKİYE-MOLDOVA ikili işbirliği kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Zootekni Bölümü, Yemler ve Hayvan Besleme  Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Yavuz Gürbüz’ün Proje Yöneticisi olduğu ‘Kullanılmayan ve Çevreyi Kirleten Bazı Atıkların, Biyolojik Etkililiğini Artırmak ve Bunları Kanatlı Rasyonlarında Alternatif  Yem ve Yem Katkı Maddesi  Olarak Kullanmak  için Geliştirilen Yenilikçi Stratejiler’ isimli  ve 862.810,00TL bütçeli projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

Ayrıca, proje kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve State Agrarian University of Moldova arasında Rektörlük seviyesinde ikili araştırma ve çalışma protokolü imzalandı.