Konukoğlu: “Sevdiğiniz mesleği yapın” « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/konukoglu-sevdiginiz-meslegi-yapin/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Konukoğlu: “Sevdiğiniz mesleği yapın”

Bu haber 26 Haziran 2018 - 14:28 'de eklendi ve 581 kez görüntülendi.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere, ailelerinin değil, kendi istedikleri mesleği seçmeleri ve sevdikleri mesleği yapmalarını önderdi.
SANKO Okulları’nda, 12’inci sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Konukoğlu, “Önünüzde uzun bir yol var. Bu yolculukta kendinizi yalnız o anki durumunuza odaklamayın, üniversite eğitiminizde ortaokul ve lise, iş yaşamınızda ise tüm dönemlerinizde hayatınızda yer alan arkadaşlarınızdan kopmadan yol alın” dedi.
Akademik, sportif ve kültürel anlamda en iyi eğitimi vererek mezun ettikleri öğrencileri aslında hayata hazırladıklarını belirten Konukoğlu, “Bizlere güvenerek sizleri emanet eden değerli ailelerinize teşekkür ediyoruz. Sizler ailelerinizin olduğu kadar, bizlerin ve ülkemizin gözbebeğisiniz” diye konuştu.
“Kim ne iş yaparsa yapsın, en iyisini yapmak için çaba göstermeli. En iyiyi yapmayı hedefleyenler mutlaka başarılı olur” diyen Konukoğlu, daha önce mezun olanlar gibi şimdi ve gelecekte mezun olacak öğrencilerin her zaman SANKO Ailesinin kıymeti azalmayan birer nadide pırlantası olacağını söyledi.
Konukoğlu, SANKO Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu ve Liseler Müdürü Uğur Topuz’un da katıldığı söyleşide, öğrencilerin meslek seçimi, iş hayatı, işe alım süreci ve üniversite tercihleri konularındaki sorularını yanıtladı.
Söyleşi, Konukoğlu’nun öğrencilere TYT ve AYT öncesi başarı dilekleri ve sonrasında pasta kesmeleri ile sona erdi.