Kömür Hırsızları yakalandı « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Kömür Hırsızları yakalandı

Bu haber 30 Kasım 2019 - 12:34 'de eklendi ve 432 kez görüntülendi.

  Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, Türkoğlu ilçesinde şüpheli hareketlerde bulanan 4 kişiyi sorgulayarak kömür çaldıkları tespit edildi. Yapılan aramalarda 88 torba kömür çalındığı tespit edildi.

  Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı detaylı açıklama ise şöyle;

  “19 Kasım 2019 günü saat:22:00 sıralarında Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesi Beyoğlu Mahallesinde icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında Kahramanmaraş- Nurdağı karayolu İstiklal caddesi girişi yakınlarında ön ve arka plakaları siyah bant ile kapatılmış bir otomobilin ve yanında biri kadın olmak üzere dört şüpheli şahsın hal ve hareketlerinden şüphe duyulması üzerine araç ve içindeki şahıslar kontrol altına alınmıştır. Yapılan kimlik sorgularında şahısların A.Ç., E.Ç., İ.T. ve H.K. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

  Şüphelilerin yakalandığı araç içerisinde yapılan kontrollerde; kömür tozlarının bulunması nedeniyle Beyoğlu Mahallesinde yapılan araştırmalarda (4) evden toplam (88) torba kömür çalındığı tespit edilmiştir.

  C. Savcısının talimatı ile şüpheliler gözaltına alınmış ve alınan ifadelerinde suçlarını kabul etmişlerdir. Şüpheli İ.T.’nin Nurdağı İlçesinde ki evinde yapılan aramada 20 torba kömür ele geçirilmiştir.

  Şüpheli şahısların tamamı mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmiş olup çıkarıldıkları mahkemece İ.T. isimli şüpheli tutuklanmış, diğer (3) şüpheli şahıs ise Adli Kontrol Hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştır.”