“KIŞ SPORU TUTKUNLARINI YEDİKUYULAR’A BEKLİYORUZ” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

“KIŞ SPORU TUTKUNLARINI YEDİKUYULAR’A BEKLİYORUZ”

Bu haber 04 Ocak 2020 - 15:53 'de eklendi ve 8.688 kez görüntülendi.

    Yedikuyular Kayak Merkezi İşletme Müdürü Batuhan Kayhan, Yedikuyular Kayak Merkezi’ne kış sporu seven sporcular için birçok aktivitenin olduğunu belirterek Kış sporu tutkunlarını Yedikuyular’a davet etti.

    Türkiye’nin önemli Kayak Merkezlerinden biri olma hedefleri ile işletilen Yedikuyular Kayak Merkezi’nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Yedikuyular Kayak Merkezi İşletme Müdürü Batuhan Kaylan; “Kahramanmaraş ve çevre illerden çok ziyaretçimiz geliyor. Özellikle hafta sonları çevre illerden gelenler çok oluyor. Hafta sonları 3 bine yakın müşteri karşılıyoruz. Hafta içi biraz daha müşterimiz azalıyor. Bursa’da ki Kayak Merkezi veya Kayseri’de ki Kayak Merkezine göre kıyaslarsak Yedikuyular Kayak Merkezi fiyatlandırması Türkiye’deki kayak merkezlerine göre ucuz diyebileceğimiz bir fiyattadır” dedi.

   Tesis hakkında bilgiler veren Kaylan; “Yedikuyular Kayak Merkezi’nde 1 telesiyejimiz, 1 teleskimiz, yürüyen bandımız, toplamda 5 tane pistimiz var kayak seferler için, 5 pistin 3’ü zorluk derecesinin bir tanesi kırmızı olmak şartıyla 3 tane zor pistimiz var. Tesisimizde 20 adet kar motoru, 350 adet kızak, 10 tane de Paletli ATV’miz var. Paletli ATV’lerimiz ve kar motorlarımız için özel yaptığımız parkurlarımız var. Bir tanesi uzun parkurlar bir tanesi kısa parkurlu olmak üzere 2 ayrı parkurumuz var. Bunlar haricinde aşağıda ve yukarıda kafeteryalarımız var. Aşağıdaki Kafeteryamız da sucuk ekmeğinizi, salebinizi, çayınızı, çorbanızı içebiliyorsunuz. Yukarıdaki kafeteryamızda da şöminenin başına oturarak bu keyfi yaşayabiliyorsunuz. Bunların haricinde dün kurduğum bir sistem var. Büyük bir rampadan aşağı kayarak yastığın üstüne atlıyorsunuz” dedi.