KGK Ürdün Televizyonu’nda « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KGK Ürdün Televizyonu’nda

Bu haber 18 Aralık 2019 - 16:42 'de eklendi ve 3.118 kez görüntülendi.

KGK Ürdün Televizyonu’nda

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Ürdün’ün resmi (Kraliyet) televizyonu JRTV ile radyosu JRTC’de canlı yayın konuğu oldu

     14 EKİM 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmen kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), Ürdün Medya Buluşması için kolları sıvadı.

     KGK Genel Başkan Vekili Osman Altınışık ile birlikte Ürdün’de bulunan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Amman’daki çeşitli temasların ardından Ürdün’ün resmi (Kraliyet) televizyonu JRTV ile radyosu JRTC’de canlı yayın konuğu oldu. Dim, canlı yayında KGK’nın misyon ve vizyonu ile Ürdün’de yapılacak etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. İki kardeş ülkenin tarihten gelen sosyal ve kültürel birlikteliğine vurgu yapan Dim “İlk KGK Medya Buluşması’nı yavru vatan Kıbrıs’ta, ikinci KGK Medya Buluşması’nı ise kardeş ülke Azerbaycan’da yaptık. En kısa zamanda Ürdün’de de KGK Medya Buluşması yaparak, gazetecileri Ürdün’e getirmek istiyoruz. Bu organizasyonun altyapı çalışmalarını başlattık.

 Türkiye ve Ürdün, iki kardeş ülke. Bu bağlamda kardeşlik hukukumuzu güçlendirerek devam etmek için buradayız” şeklinde konuştu.