KAZANAN MESLEĞİMİZ OLSUN « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KAZANAN MESLEĞİMİZ OLSUN

Bu haber 17 Mayıs 2019 - 14:54 'de eklendi ve 10.581 kez görüntülendi.

Selamın Aleyküm sevgili okurlarım Ramazan ayı dolayısı ile oruçlarımızı tutuyor ibadetlerimizi yapıyoruz, rabbimize şükür ediyoruz. Duamız Ülkemizin huzuru, bölgemizin huzuru içinde olsun değerli dostlar … Hürmüz boğazında bir hareketlenme var, Akdeniz havzasında birçok savaş gemileri var, bir an evvel bu bölgelerin durulması için de dualarınızı eksik etmeyiniz…

Şehrimizin gündemine gelecek olursak, Bu hafta Dulkadiroğlu ilçemizde bir fırına yapılan baskında (yada kontrolde) Fırıncılar odasının kendi çektiği bir video ülke gündemimize oturdu. Denetim olması her zaman biz vatandaşlar açısından hijyenli kurallarına uygun bir gıda tüketimi yapmamız açısından gereklidir. Ama bunu sonucu ceza ile değil uyarılar ile olması gerektiğini her zaman söylemişimdir. Bu video da izlediğimiz kadarı ile Dulkadiroğlu Belediyemizin Zabıtaları gerekli uyarıyı yaptık diyorlar teşekkürler Ancak Fırıncılar Odasının olduğunu kendisi açıkladı Erol Güneş abiye yakışmadı özellikler “lanlı” konuşmaları ve Nimeti sert bir şekilde masaya atması… üzüldük… Erol abi mahallemizin çocuğu… abim ile okul arkadaşı… Beyefendi ile biliyoruz ancak neden bunu yaptı anlayamadık meslekdaşlarının gazına mı geldi… son günlerde hükümetimiz her şeye zam dolayısı ile indirim yapmak için Tanzim satış yerleri bile açıyorken Ucuz ve kaliteli ekmek satan bir fırınlara (ben her zaman oralar dan ekmek alırız güzel ekmek çıkartlar) karşı tavır alınması anlamış değilim. Bu neden ONİKİŞUBAT bölgesinde olmuyor da HEP DULKADİROĞLU bölgesinden oluyor… özellikle bunu anlamış değilim. Hep denetlemeler kontroller bu bölgemizde oluyor ben bunu ele alacağım ileride diyorum. Özellikler Fırıncılar odası başkanı Erol Güneş abiden bu yaptıklarından dolayı Dulkadiroğlu halkımıza karşı bir özür borçlu diyorum.

Şehrimizin diğer bir gündemi ise; benimde üyesi olduğum Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası seçimi idi. 3 yılda bir yapılan Genel kurulumuz kanun ile kurulu bir oda olması dolayısı ile Esnaf odalarının dışındaki bir tarihte yapılmaktadır. Esnaf odaları seçimleri bundan bir yıl önce oldu idi. Odamızın Yönetim Kurulu, denetleme Kurulu, disiplin Kurulu ve bağlı olduğu TURMOB için Birlik delegesi seçimleri için 11-12 Mayıs tarihlerinde Olağan Genel Kurul ve seçimler yapıldı. Birinci günü aday olan grub başkanları konuşmaları ve faaliyet raporlarının ibrası yapıldı. Güzel konuşmalar güzel dileklerde bulunuldu. Önceki dönemlerde Resmi portokol katılımı olur idi bu dönem sadece önceki dönem başkanlarımız dan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Smmm. Arif Şen abimizi katılarak bir konuşma yaptı.

Faaliyet ve Denetleme raporlarının İbra oylamalarının dan sonra sırası ile adaylarımız konuşmalarını yaptılar,  Tekrar Aday olan mevcut Oda Başkanımız Smmm. Halit ALÇI konuşmalarında;  “Mali Müşavirler Oda Başkanlığı’na tekrar aday olduğumuzu, açıkladığımızdan günden beri geçen seçim çalışmalarının sonuna geldik. Bu süreçte, diğer adaylara, kendilerine ve mesleğimize yakışır şekilde davranışlarından ve vakarlı duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi. Yeniden seçildiğinde yapacaklarını tek tek sıralayarak konuşmasını sonlandırdı.

Diğer adayımız oda yönetim kurulu üyemiz Smmm. Aydoğan DÜZGÜNER’de kendini tanıtarak başladı, sözlerine Anneler gününü kutlayarak devam etti. “Anneler Günü dolayısıyla tüm annelerin, kadınlarımızın Anneler Gününü kutluyorum, Şuan hastanede yatan meslektaşımız Ramazan Dobooğlu beyefendiye acil şifalar diliyorum” diyerek  annelerimize jest yaparak başladı. Bende üstadımız Smmm. Ramazan Doboğlu abimize geçmiş olsun Acil şifalar diliyorum. Aydoğan üstadımız da yapacaklarını ve mesleğimizin geleceği ile güzel tespitler yaptı.

Diğer adayımız oda yönetim kurulu üyemiz Smmm. Abdullah KALIN  ise konuşmalarından ; “Ekip arkadaşlarımla birlikte, mesleğimiz için “Biz Varız” diyerek aday olduk.  2010 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta, ‘Kurumsal Oda, Kurumsal Kimlik ve Kurumsal Yönetim’ anlayışı ile mesleğimiz ve meslektaşlarımızın temsili noktasında mesai kavramı gözetmeden çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.” Diyerek yapacaklarını sıraladı.

 Aday olan tüm adaylarımız, aday olan diğer adaylara başarılar dilediler ve KAZANANIN MESLEĞİMİZ, ODAMIZ, ŞEHRİMİZ OLMASINI dilediler bu güzel dilekleri için ben de teşekkür ediyorum her üç adayımıza ve saygı ve sevgi ile güzel bir seçim kampanya geçirdikleri için. 

Sonuç itibariyle Pazar günü yapılan seçim sonucu ise durum şu şekilde sonuçlandı. 5 asil yönetim kurulu için;  İki gurb ikişer üye yönetime üye verirken, bir gurb ise 1 üye verilerek toplam 5 asil yönetim kurulu seçildi. İş ilk yapılacak toplantıda kendi aralarında Oda Başkanı, Oda Başkan Yardımcısı, Oda Sekreteri, Oda Muhasip üyesini seçerek vaadlerini yapmaya kaldı… Kazanan Mesleğimiz, odamız, şehrimiz olsun diyor yeni seçilen Yönetim , Denetim, Disiplin ve Birlik Delegesi üyelerimizi tebrik ediyor Hayırlı olsun, haftaya isimler üzerinden devam edelim, nasıl bir koalisyon ortaklığı olacak bekleyip göreceğiz. Sağolunuz Varolunuz…

Ali Aydın
Ali Aydınaliaydin046@hotmail.com