KAHRAMANMARAŞ’TAKİ BAZI ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞECEK « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KAHRAMANMARAŞ’TAKİ BAZI ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞECEK

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 11:54 'de eklendi ve 7.845 kez görüntülendi.

KAHRAMANMARAŞ’TAKİ BAZI ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞECEK

Kahramanmaraş Gazetesi olarak, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’ne atanan ve görevine başlayan Kahramanmaraş Emniyet Müdürümüz Sayın Salim Cebeloğlu’na  hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik.

Emniyet Müdürümüz bizi çok sıcak karşıladı. Kahramanmaraş’la ilgili konuştuk. Emniyet Müdürümüzün konuşmalarından anladığımız kadarıyla Kahramanmaraş’ta bazı alışkanlıklar değişecek. Emniyet Müdürümüz 3 konuya dikkat çekiyor. 1. Hız sınırı konusuna, 2. Uyuşturucu ile mücadele konusuna 3. Kimsenin kimseyi rahatsız etmemesi konusuna.

Emniyet Müdürümüz kısaca şunları belirtiyor. Kahramanmaraş’ta araç sahipleri belirlenen kurallar içerisinde hız yapmalı. Hız yapan araçlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Hız konusunda ciddi çalışmalarımız olacak. Hız yapan araç hız limitlerine uymuyorsa gerekli işlem yapılacak.

Kahramanmaraş’ta abartılı eksoz kullanan, gürültülü müzik dinleyen, aracın fabrika çıkışındaki orijinalliğine uymayan, modifiyeli araçlara, ( Sonradan takma Mor ışık, Beyaz led) araçların pusturulması gibi orijinalliğe uymayan araçlara gerekli işlemler yapılacak. Kahramanmaraş’ta kimse kimseyi rahatsız edemeyecek. Aracın orijinalliğini bozup aracı pusturan vatandaşlar var. Bunlar yollarda bazen aracın altı değmesin diye aniden sağ, sol yapıyorlar ve arkadan gelen araçların güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Bu tür araçlarda takibimizde olacak.

Yine Kahramanmaraş’ımız da uyuşturucu satışı ve kullanımı konusunda ciddi çalışmalarımız olacak. Kahramanmaraş’ta uyuşturucu satışlarına asla müsaade etmeyeceğiz. Gençlerimizin zehirlenmesine müsaade etmeyeceğiz.

Kahramanmaraş’ımızın kuzey çevre yolunda vatandaşlarımıza rahatsız verilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Buralarda araçları ile durup çevreyi rahatsız edenlere müsaade etmeyeceğiz. Etmiyoruz da. Bu konuda yaptığımız çalışmalarımızdan dolayı vatandaşlarımız bu bölgede görev yapan personellerinize teşekkürlerini bildirerek çok memnun olduklarını belirtiyorlar. Kuzey çevre yolunda ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor ve kimse kimseyi rahatsız edemeyecek” dedi.

Yeni Emniyet Müdürümüz Kahramanmaraş’taki sivil toplum örgütlerinin hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ediyor. Kahramanmaraş’ı konuşuyor. Gelen konukları dinliyor. Emniyet Personellerini, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerini tanımaya çalışıyor.  İyi bir emniyet müdürümüz olduğu kanaatindeyim. Halkın içerisinde halkı dinleyen bir emniyet müdürümüz oldu.

İnşallah Kahramanmaraş daha güvenli, huzurlu, sakin bir şehir olacak. Emniyet müdürümüz çok güzel çalışmalara imza atacak. En güzeli herkesi dinliyor.  Bu şehirde artık bazı alışkanlıklar değişecek. Kimse kimseyi rahatsız edemeyecek. Herkes kurallara uyacak diyor.

Özellikle Emniyet Müdürlüğü yeni binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Bir önceki Emniyet Müdürümüz Doğan İnci’ye teşekkür ediyor. Kahramanmaraş’ın 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir bina yapılmış diyor.

Emniyet Müdürümüze şehrimize hoş geldiniz diyor, görevinde başarılar diliyorum.  Emniyet Müdürümüzün Kahramanmaraş’ta çok güzel çalışmalar yapacağını biliyorum.

Niyazi Kara
Niyazi Karaniyazikara@kahramanmarasgazetesi.com.tr