Kahramanmaraş’ta sel 3 can aldı « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/kahramanmarasta-sel-3-can-aldi/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Kahramanmaraş’ta sel 3 can aldı

Bu haber 14 Haziran 2018 - 10:17 'de eklendi ve 853 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta sel 3 can aldı

Kahramanmaraş’ta aniden bastıran sağanak yağış, su baskınlarına neden oldu. Bir müstakil evin bodrum katını su bastı. Anne ve 2 çocuğu hayatını kaybetti.

sağanak yağmur sele dönüştü, bir saat içinde Kahramanmaraş su gölüne döndü..

Kahramanmaraş’ta sağanak sele neden oldu, bir müstail evin bodrum katındaki eve dolan suların içinde kalan Fatma Uşak (38) ile çocukları Mevlüt Uşak (10) ve Ali Osman Uşak (4), boğularak, can verdi. Sele kapılan çok sayıda araç sürüklenirken, yüzlerce ev ve işyerini su bastı.

Çarşamba günü  akşam saatlerinde aniden başlayan kuvvetli yağmur, sele dönüştü. Cadde ve sokaklardaki birçok rögar taşınca yükselen su araçları sürükledi, asfaltı söktü. Şehir merzeninde caddelerden nehir aktı..merkezindeki Onikişubat ilçesi  Akçakoyunlu Mahallesi’nde sel suyu, bir evin bodrum katındaki eve  doldu. Evin duvarının sel suyu sebebi ile evde  bulunan Fatma Uşak ile çocukları Mevlüt Uşak ve Ali Osman Uşak, üzerine düşmesi sonucu boğularak can verdiler..

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç , Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de olay yerinde inceleme yaptı.

Sel suyu nedeniyle birçok ev ve iş yeri su altında kalırken, ekiplerin çalışmaları aralıksız sürüyor. Sabaha kadar selin getirdiği taşları temizleyen ekipler, bir yandan da cadde ve sokaktaki çamurları yıkayarak sabaha temiz bir Kahramanmaraş için çalıştılar..

Acı olay yürekleri yaktı..

BAYRAM HAZIRLIĞINDAN DÖNÜP SEL SULARINA KAPILMIŞLAR

Kahramanmaraş’ta etkili olan sağanakta evde mahsur kalarak hayatını kaybeden anne ile 2 çocuğunun, olaydan kısa süre önce saç tıraşı için berberden geldikleri belirtildi.

Baba Hasan Uşak’ın işte olduğu esnada merkez Onikişubat ilçesine bağlı Akçakoyunlu Mahallesi’nde 4 katlı binanın kaldırım seviyesindeki evde oturan anne Fatma Uşak (38), çocukları Mevlüt (10) ve Ali Osman’ı (4) bayramlık traşlarını yaptırıp eve getirdi.

Bu sırada aniden bastıran sağanak, evin bitişiğindeki inşaatın molozlarını eve sürükledi. Tavana kadar su dolan evin tuvalet bölümünde ise göçük oluştu.

Anne ve iki yavrusu boğularak can veriken, komşuları sinir krizi geçirdiler..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve polis ekiplerinin çalışmasının ardından evin çevresine güvenlik şeridi çekildi.

Baba Hasan Uşak’ın kuzeni Mustafa Kılıçsallayan, yaptığı açıklamada, şiddetli yağıştan dolayı oluşan selin inşaat alanına girdiğini, buradan da molozlarla balkondan evin içine dolduğunu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR TAM MESAİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilçe belediye ekipleri ile sabaha kadar şehirde temizlik ve sel zararını gidermeye çalıştılar..

Belediye Başkanları ise ekiplerin başında sabaha kadar görev yaptılar..