Kahramanmaraş’ta Ali Öztunç Sevinci « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/kahramanmarasta-ali-oztunc-sevinci/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Kahramanmaraş’ta Ali Öztunç Sevinci

Bu haber 28 Haziran 2018 - 12:09 'de eklendi ve 575 kez görüntülendi.

KAHRAMANMARAŞ/ CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, ilk sonuçlara göre 35 oyla yerini İyi Parti adayı Faruk Atlı’ya kaptırması ile üzülen Kahramanmaraşlılar, Yurt dışı oyları ile binin üzerinde oyla yeniden Kahramanmaraş Milletvekili olması üzerine sevince boğuldular.
CHP Kahramanmaraş Milletvekili namı değer Atom Karınca Ali Öztunç, seçim çalışmasında efendi kişiliği ve saygın siyaseti ile gönüllere girerek Partisinin oyunu 6 bin artırmasına rağmen, bazı kesimlerin İyi Partiye yüklenmesi ile 35 oyla seçimi önce kayıp etti.
İyi Parti adayı Faruk Atlı, Geceden sabah saat 08 00 kadar Milletvekili tebriklerini kabul ederken, Yurt Dışı oylarının yansıması ile bin oy farkla bu defa CHP Milletvekili adayı Ali Öztunç, Kahramanmaraş Milletvekili oldu.
Ak Parti 6 MHP 1 CHP 1 olması ile haber alan CHP’liler partiye koşarak Ali Öztunç tebrik ederek kutlama yaptılar..
2015 Seçimlerinde seçimi kazandığım halde: Yurt dışı oylar sebebi ile Milletvekili olamamıştım, bugün kaderin cilvesi bakın , Yurt dışı oyları ile Kahramanmaraş Milletvekili oldum, bizi buraya kadar gelip tebrik eden dostlarımıza teşekkür ediyorum,” dedi.
CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, yarın ihtiraz süresi bitiyor ve mazbatamızı aldıktan sonra basın toplantısı yaparak vekilimizi Ankara’ya yolcu edeceğiz,” dedi.
Gazetecilerin sorusu üzerine CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç: “ İlçelerimizi ziyaret ederek herkese teşekkür edeceğim, bir 10-15 gün buradayım, TBMM yeminden sonra ise her hafta sonu Kahramanmaraş’ta olacağım, basın ve halkımızla iç içe olacağım buralardayım, ben Kahramanmaraş’ın milletvekiliyim, Seçim çalışmamda hep söyledim, ben şu veya bu partinin değil, Kahramanmaraş’ın milletvekiliyim.. Elbette CHP Kahramanmaraş Milletvekiliyim ama Ankara ya veya Partimize kim gelirse gelsin şu parti bu parti ayrımı yapmadan Kahramanmaraş Milletvekili olarak her gelene hizmet edeceğim, ben bunun için bu göreve talip oldum,” dedi.