KAHRAMANMARAŞ’IN STRATEJİK GÜRÜLTÜ HARİTASI VE EYLEM PLANI YENİLENİYOR « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KAHRAMANMARAŞ’IN STRATEJİK GÜRÜLTÜ HARİTASI VE EYLEM PLANI YENİLENİYOR

Bu haber 20 Ekim 2021 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KAHRAMANMARAŞ’IN STRATEJİK GÜRÜLTÜ HARİTASI VE EYLEM PLANI YENİLENİYOR

Büyükşehir Belediyesi, şehrin gürültü haritasını revize ederek çevreyi tahrip eden suni etkileri tespit edip, çevrenin korunmasını sağlayacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Kahramanmaraş’ın “Stratejik Gürültü Haritası” ve “Gürültü Eylem Planı” yenileniyor. Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği çerçevesinde beş yıllık periyotlarla yenilenen harita ve eylem planının süreci tamamlanmıştı. İhale kapsamında Stratejik Gürültü Haritasının ve Gürültü Eylem Planının içeriğini kapsayan başlangıç raporu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen açılış toplantısıyla paydaş kurumlara sunuldu.

ŞEHRİN SESİ ANALİZ EDİLECEK

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinesinde, hazırlanacak olan Stratejik Gürültü Haritasıyla; yerleşim yerleri, karayolları, demiryolları, endüstri ve eğlence yerleri için gürültü düzeylerini gösteren gürültü haritalarının hazırlanması hedefleniyor. Hazırlanan harita sonuçları esas alınarak, özellikle çevresel gürültüye maruz kalma seviyelerinin insan sağlığı üzerinde zararlı etkilere yol açtığı yerlerde, gürültünün oluşturduğu olumsuzlukların azaltılması ve gürültünün kontrol altına alınmasına yönelik eylem planı hazırlanması hedefleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.