Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’a Hayırlı olsun ziyareti « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’a Hayırlı olsun ziyareti

Bu haber 23 Haziran 2020 - 8:51 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’a Hayırlı olsun ziyareti

Güler Yüzlü Vali !

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’a Kahramanmaraş Gazetesi, www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Kahramanmaraş Gazetesi ve www.kahramanmarasgazetesi.com.tr Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan, Genel Yayın Yönetmeni Niyazi Kara, Deniz Doğan, Kahramanmaraş Gazetesi ekibi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bir araya geldik.

Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi olan Bekir Doğan, Kahramanmaraş valimiz ile bir süre sohbet etti.

Kahramanmaraş eski valileri ile yeni valimiz Ömer Faruk Coşkun birlikte çalıştığını özellikle, iz bırakan valilerimizden Saim Çotur valimizle birlikte çalıştığın öğrendik.

Kahramanmaraş yeni valisi, devletimizin güler yüzünü gösteren, dost ve güler yüzlü bir insan olduğunu gördük.

Kahramanmaraş valimizi kısaca bir öz geçmişini vermek istiyoruz..

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümünde yüksek lisans yaptı.

1996-2007 yılları arasında sırasıyla, Kocaeli Kaymakam Adaylığı, Kırşehir-Akpınar, Tunceli-Mazgirt, Bitlis-Adilcevaz ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2009 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Mülkiye Başmüfettişliği görevini sürdürmekte iken 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Osmaniye Valisi olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığının 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Kahramanmaraş Valisi olarak atanmıştır.

Vali Ömer Faruk Coşkun evli ve 2 çocuk babasıdır.

Korona Virüs sebebi ile: maske takmamız sebebi ile bir birimizi yüzünü tam göremesek de inşallah bu günlerin geçeceğini, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan söylediği gibi TMM, Temizlik, Maske, Mesafe kuralları ile bugünlerde geçeceğini temennisini de bulunduk.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun beyle Kahramanmaraş Gazetesi ailesi olarak güzel bir sohbet yaptık ve hoş geldiniz sayın valim” dedi.