KAHRAMANMARAŞ ANADOLU İHL KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞI YAPILDI « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KİMSE SOKAKTA KALMASIN!

BELEDİYE, YEREL HABERLER

EKİPLER GECEDEN SABAHA TUZLAMA YAPTI

BELEDİYE, YEREL HABERLER

KAHRAMANMARAŞ ANADOLU İHL KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Bu haber 03 Ocak 2022 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KAHRAMANMARAŞ  ANADOLU  İHL  KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta yapılan 426 kütüphaneden biri  olan Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi kütüphanesinin açılışı, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un katılımıyla yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan  Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Kütüphanelerin önemine binaen eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve okullar arası imkân farklılıklarını azaltmak amacıyla 26 Ekim 2021 tarihinde, Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi  Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Kütüphanesiz  Okul Kalmayacak projesi başlatılmıştır. Proje kapsamında  Millî Eğitim Bakanlığımızın desteği ile bugün Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi kütüphanesinin açılışını yapıyoruz. Hizmete sunduğumuz bu kütüphaneler, inşallah öğrencilerimizin bilgiye ulaşmalarını daha kolay hale getirerek kişisel gelişimlerini tamamlamasına imkân sağlayacak ve geleceğimizi inşa etme yolunda önemli bir adım olacaktır. Kütüphanelerin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimizin başarılarına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Sefer Aycan, yaptıkları açılış konuşmasında kütüphanenin öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ise,  Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Kahramanmaraş  genelindeki 1083 tane okuldan 426 tanesinin bir kısmında kütüphane iyileştirme, büyük bir kısmında ise kütüphane oluşturma çalışmalarının tamamlandığını ifade etti.

Kahraman; “İki aydan bu yana hem İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizle hem de okul müdürlerimizle sahada çalıştık. Tamamını kendi öz kaynaklarımızla meslek liselerimizde ürettiğimiz araç-gereçlerle kütüphanelerimizin yapımını, bugün itibariyle Kahramanmaraşımıza mâl olmuş böyle güzel ve 70 yıllık köklü bir okulumuzda nihayete erdirmek suretiyle tamamlamış oluyoruz. Emeği geçen her bir arkadaşıma gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ardından Açılışın ardından Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Sefer Aycan, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir  Okatan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek kütüphaneyi gezdiler.

Gezinin akabinde Kahramanmaraş İmam Hatip Mezunları Derneği (Kamimder) ve İmam Hatipliler Derneği (Önder) tarafından 8. sınıf ve 12. sınıflar için hazırlanan kitapların dağıtımı için program düzenlendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.