İyi ve Güzel Yazamıyorum « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/iyi-ve-guzel-yazamiyorum/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

İyi ve Güzel Yazamıyorum

Bu haber 13 Temmuz 2018 - 9:39 'de eklendi ve 3.666 kez görüntülendi.

İyi ve Güzel Yazamıyorum
Bugün 13.07.2018 Cuma..
Allah herkese iyilik ve güzellik versin, iyi ve güzel konuları yazmak istiyorum ama etrafımızdaki rezaleti görünce ne yazık ki yazamıyorum..
Sayın Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinesi ile bugün 1400 yıllık geleneğimizi yeniden başlatarak : bugün Cuma namazını hacı Bayram Veli de kılacağını bakanları ile dua ederek göreve başlayacağını yazmak istiyorum, ama siyasetin çirkefine bakınca yazamıyorum, güzel yazmak istiyorum yazamıyorum..
Havalar ısındı, hamlar yetiyor, olgunlaşıyor bunları yazmak istiyorum , yazın güzelliklerini tarlada çıkan ürünleri yazmak istiyorum, tatil yapalım derken göletlerde, havuzda, denizde boğulan çocuklara bakınca yazamıyorum..
Yaz tatili başladı, Çocuklarımızın , namaz sürelerini öğrenmeleri gerekir, Kur’an-ı Kerim okuması gerekir, okullarımız bir şey vermiyor, camiye giden çocuklarımızı ve güzelliklerini yazmak istiyorum ama herkes Denize, Kaplıcaya, köyüne gidiyor tatil yapıyor, oysa 4-12 Yaş arası çocukların camilerde, Kur’an-ı Kerim okumasını, Namaz Sürelerini ezberlemesi gerektiği için anne ve babalar duyarlı değil bu sebeple yazamıyorum..
Sabah pastanedeyiz: bir genç kadın ve oğlan geldi, abi eşimle bir iki saat dinlenecek bir yer arıyoruz, var mı ? dedi.. görevli arkadaş yanda otel var ! dedi..
Genç : otele gidemek dedi.. anlaşılan sevgilisi ile fuhuş yapacak yer arıyor..
Kahramanmaraş’ta son 10 yıldan beri mantar gibi biten bir artı birler fuhuş yuvası oldu.. Parası olan böyle bir mekan alarak düşürdüğü kızı buraya götürüyor..
Alamayanlar ise günlük 100 TL kirasını vererek düşürdüğü kandırdığı kızla gidip burada fuhuş yapıyor..
Vergisi yok, KDV si yok, denetleyen yok, Polis yok, zabıta yok, şehir merkezinde kuytu yerler bir artı bir oldu, saatlik kirası 100 TL günlük en az 5 kişiye kiraya veriliyor , Fuhuş yaptırılarak bedava kazanç..
Daha rezili , megalaidlere reklam girmiş: Saatlik, Günlük, Haftalık Aylık kiraya verilir diye, bunu ne maliyeciler görüyor, ne polis görüyor..
Sonra da Adnan Oktar ve Kedicikleri gündem oluyor, Bazı kesimler , kızlarımızı nasıl bu hale getirdi şerefsiz diyecekleri yerde: “onlar bizim kızımız” diyerek arka çıkıyorlar..
Biz Türk milleti olarak balık hafızalıyız galiba : Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin olaylarını unuttuk, Şeh ve tarikat adı altında yapılan fuhuşları unuttuk, ülkemiz de yaşanan rezaletleri unuttuk, bugün bakıyorum, bir çok kişi o iyi oldu derken, bir kısmı 30 yıldan beri neredeydin devletim diyor..
Bir kısım insanlar ise : halen Adnan Oktar ve kediciklerine sahip çıkıyor..
Hal böyle olunca, ne yapacağız yarın nasıl olacak güzellikleri görüp iyilikleri yazamıyorum..
Şehrimize yöneliyorum: 30 Mart 2014 belediye seçimlerine gidiyorum, hırsızlar , akli dengesi bozuk insanlar belediye başkanı oldu, belediye meclis üyesi oldu.. kocaman beş yıl boşa geçti gitti. Tüm bunları görünce iyilik ve güzellikleri yazamıyorum..
Ak Parti peşinde koşan, ihale kovalayan, ayağı çarıklı kişiler zengin oldu, hemde ne zengin, her iktidarın zengini olur ama bunlar hırsız zengin..
Önümüzde belediye seçimleri var: bakıyorum hırsızlar şerefsizler, adı yaratıklar, belediye başkan aday adayı olmak için her siyasi partinin altında takla atıyorlar..
Yiyenimin üzerinden nasıl ihale alırım hesapları ile hemen her partide belediye meclis üyesi adayı olmak için çalışanlar var..
Yediğim az: Belediye başkanı olmam gerek diyerek diyerek, Ankara çıkarması yapan kulisler yapan, bir yemek bir dondurma ve tatlı ile Ankara da siyasetçileri satın almaya çalışanları görüyorum..
Projesi ve Ufuk Vizyonu: sadece kendisi ve ailesi olan kişiler, bu dönemde çok fazla ortaya çıkacak gibi duruyor..
Hırsızlar : her seçim dönemini geçim dönemi olarak görürler ve partilerin içine hızlı bir şekilde sızarlar bu A partisi B partisi değişmez..
Allah parti yöneticilerimize hidayet versin de bu hırsızları kovsunlar diyorum..
Tüm bunları görünce iyilik ve güzellik görüp yazamıyorum..
Neyse : cumanız mübarek olsun diyorum..
Güzellikler sizin olsun diyorum
İyi günler

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr