İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÇABUKEL’DEN KAHRAMANMARAŞ GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

KİMSE SOKAKTA KALMASIN!

BELEDİYE, YEREL HABERLER

EKİPLER GECEDEN SABAHA TUZLAMA YAPTI

BELEDİYE, YEREL HABERLER

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÇABUKEL’DEN KAHRAMANMARAŞ GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

Bu haber 11 Ocak 2022 - 16:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ PARTİ İL  BAŞKANI ÇABUKEL’DEN KAHRAMANMARAŞ GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

İyi Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel  ve Yönetimi  10 Ocak Çalışan  Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahramanmaraş  Gazeteciler Cemiyeti Derneği’ni (KMGCD) ziyaret etti.

Çabukel ziyarette yaptığı konuşmada şunları belirtti; “Çalışan gazeteciler gerçekten çok şartlarda çalışıyorlar.  Bu da yetmezmiş gibi üzerlerinde ciddi baskılar var.  Özgürce yazıp konuşamıyorlar. Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar oldu. Biz bunların hepsini biliyoruz. Özellikle Gazete baskı ücretlerine, boya, kalıp ücretlerine gelen büyük zamları da biliyoruz. Gazetecilerimizin  bir gazeteyi ayakta  tutmak için nasıl mücadele verdiklerini de biliyoruz.  İnşallah 2022 yılında bu sorunlarınız bir bir çözülür, diye ümid etmek istoruz. Ben  bu vesile ile Kahramanmaraş’ta görev yapan bütün gazetecilerimizin  10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü  kutluyorum” dedi.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar ise yaptığı konuşmada; “Sizinde belirttiğiniz gibi Kahramanmaraş’ta görev yapan gazetecilerin sıkıntıları çok büyük. Çok ciddi manada sıkıntı yaşıyorlar. Artan girdi maliyetler ve  düşen  gelirleri nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bir çok arkadaşımız bu artan maliyetler karşısında gazetelerini aylık yada  onbeş  günlüğe çıkardılar.  Pandemi döneminde de Devletten bir katkı, destek göremediler. İnşallah bundan sonra bu sorunlar çözülür diye ümit ediyorum. Yapmış olduğunuz bu nazik ziyaretten dolayı da sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.