İnşaatta göçük 2 işçi öldü « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

İnşaatta göçük 2 işçi öldü

Bu haber 12 Ekim 2020 - 12:46 'de eklendi ve 393 kez görüntülendi.

DULKADİROĞLU / Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Bayazıtlı Mahallesinde bu sabah inşaat temelinde toprak kayması sonucu göçük meydana geldi , toprak altında kalan iki kalıpçı ustası öldü.

Alınan bilgilere göre : Bu sabah saatlerinde inşaat temeli atmak için harfiyat yapılan yere kalıp çakan  Alaaddin Zevkli (60) ile Cengiz Yıldırım (28)  kazısı yapılan toprağın kayması sonucu toprak altında kalarak can verdi.

Afad- İtfaiye, İnşaat çalışanları ve gönüllerin yardıma koştuğu olay Bugün saat 10:45 sıralarında Bayazıtlı Mahallesi 45. Sokak üzerinde inşaat alanı istinat duvarı çalışması esnasında gerçekleşen toprak kayması neticesinde inşaat alanında çalışmakta olan işçilerden iki işçi  toprak altında kalarak hayatını kaybetmiştir.

Ekiplerin çalışması sonucu : Her iki işçi de saat 11:16 itibariyle itfaiye tarafından çıkarılmıştır. Kimlik tespit çalışmaları  ve soruşturma  devam etmektedir.

Olay yerine gelen : Cengiz yıldırım , Alaaddin zevkli, yakınları sinir krizi geçirirken, olayla ilgili polis ve savcılık geniş çaplı soruşturma başlattı.