Ilıca Termal Hamam Yenileniyor « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Ilıca Termal Hamam Yenileniyor

Bu haber 18 Ekim 2021 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ilıca Termal Hamam Yenileniyor

ILICA / Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesinde bulunan eski adı ile Özel İdare hamamı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılarak yerine yenisi yapılacağı 2 Kasım da ihaleye çıkacağı öğrenildi.

Ilıca’da Termal havuz ve hamam yapımı  Kasım’da İhaleye Çıkıyor

     Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün, “Şehrimizin önemli turizm noktalarından olan Ilıcamıza eski özel idare hamamını yıkılarak yenisi yapılması karara bağlaması üzerine ihalenin 2 kasım 2021 günü yapılacağı açıklandı.

    Başkan Güngör : “Ilıca Hamam Projesi” hazır , seneye sezona yetiştirmeye çalışacağız,” dedi.

    Onikişuba ilçesi  Ilıca Mahallesi’ndeki proje ile alakalı açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından, “Ilıca’mızda bir de 5 yıldız konseptinde bir otel ve hamam projemiz var. Tamamen hibe ile yapılacak bu yatırımlarla; ziyaretçiler konaklamasıyla, termal havuzlarıyla, ticari mekânlarıyla son derece modern bir turistik bölgeyle karşılaşacak”

    Başkan Güngör : yaklaşık 6 bin metrekare alan üzerinde yükselecek. Modern birçok donatıya sahip olacak tesisin yapılmasıyla, sağlık turizminde bölgenin pazar payının artırılması hedefleniyor. Ayrıca Kuveyt Fonu ile hayata geçirilecek yatırım, tamamen hibe ile inşa edilerek şehrin hizmetine sunulmuş olacaktır diye konuştu..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.