Hakkımı Helal Etmiyorum « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/hakkimi-helal-etmiyorum/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Hakkımı Helal Etmiyorum

Bu haber 07 Haziran 2018 - 17:26 'de eklendi ve 1.217 kez görüntülendi.

Hakkımı Helal Etmiyorum

Bir babanın feryadı ! Hakkımı helal etmiyorum !..

Türkiye de adalet var mı ?

Kanunla işliyor mu ?

Türk Ceza Kanunu yeterli mi ?

Görevli doktora saldırıyor, doktoru hastanelik ediyor cezası “ güle güle “

Eşini veya sevgilisini öldürüyor : “20-28 yıl ceza yat 3/1 çık “ al sana ceza..

İki gün önce : Akbank’ın sokak girişinde bir kişi tabanca ile birini vurarak öldürdü..

Hastaneye kontrolle götürülen Kadir Işık , “ Devlet kurumlarından şikayetçiyim benim hayatımı kararttılar , ben bu devlette hakkımı helal etmiyorum,” diyerek isyan etti..

Tarihi bir olay: Sanıyorum: 1986 yılında idi.. Serintepe Mahallesinde bir sarhoş çevreye rahatsızlık veriyor, komşusu da : “ Mübarek Ramazan ayında bu sana yakışıyor mu ? “ diyerek uyardığı komşusunun bıçak darbeleri ile iftara 15 dakika kala öldürülüyor..

Sonra mahkemesini takip ettik: Sarhoştum hatırlamıyorum, ben kendimde değildim savunması yaparak, az bir ceza aldı.. Şu meşhur Rahşan affı ile de çıktı..

Cezaevinden çıktıktan 3 gün sonra : öldürmüş olduğu adamın oğlu genç Tıp Fakültesini kazanmış kayıt yaptırmış İstanbul ‘a Üniversiteye gidecek doktor olacak.. Kıbrıs meydanı iş bankası önünde seni de babanın yanına göndereceğim diye oğlanı döner bıçağı ile kovalamaya başladı..

O zaman İHA Muhabirliği yapıyorum: Kamera kayıta girdim, genç kaçtı bu kovaladı, sonra genç bir hırdavatçıya sığındı üzerine gelmesi üzerine ya ölecekti ya öldürecekti : genç  kürekle vurarak o babasının katilini öldürdü hem de kamera kayıtları ile.. polisin gözü önünde.. polis belindeki silahını çekerek o kişi vura bilirdi yapmadı..

O gencin polis eline kelepçeyi taktı: Cezaevine giderken göz yaşları içinde , nerede kanun , nerede adalet ben okuyup doktor olacaktım şimdi cezaevinde yatmam hak mı ? yoksa bende babam gibi ölümü bekleseydim mi ? diyerek o gün Afı çıkaran Rahşan Ecevit ve ekibine beddua ederek cezaevine gitti.. bu olay gözümün önünden halen gitmez..

Hoş ya :  o zaman cezaevinden çıkan mahkumların yüzde 85 ya öldü, ya öldürdü bir ay içinde yeniden cezaevine yada mezara gitti.. Sayın Devlet Bahçeli’ye duyurulur..

Neyse konumuza dönüyorum:

46 yaşında, plakamıza uygun bir yaş da bir baba ! daha 16 da ki kızını korumak istiyor, cep telefonu ve fiziki olarak sürekli taciz eden , 34 yaşında ki Tamer Ç. , Cumhuriyet Savcılığına, Polis’e Bimer’e ve her yere bildirerek sürekli yardım istiyor..

Hiçbir yerden elinden tutan olmayınca, kendi adaletini kendisi sağlayarak Namur suna el uzatan kişiyi öldürmeye karar veriyor.. ve yapıyor..

Cinayet cinayettir, savunulacak yanı olmaya bilir ama : adalet nerede ?

Tasarlayarak , adam öldürmek suçundan ceza alırsa çok fazla ceza alır..

Söylemiş olduğu doğru ve belgelerle kanıtlaya bilirse : Polise şikayet ettim, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet ettim, Cep telefonuna atmış olduğu tehdit yazılarını Savcılığına verdim diyor, iddiası öyle eğer bu söyledikleri doğru ise : o zaman sanıyorum, 2-3 mahkeme tutuklu kalır, ya az bir ceza ile tahliye edilir yada berat etmesi gerekir ki.. söyledikleri doğru ise öyle olacağına inanıyorum..

Türkiye de adalet sistemi var mı ?

Kadın polise gidiyor, Savcılığa gidiyor, kocam veya eski sevgilim beni ölümle tehdit ediyor diyor, sürekli dayak yiyor, bir süre sonra ise sokak ortasında yeni bir kadın cinayeti olarak güvenlik kamera görüntüleri ile haber oluyor..

Peki bu cinayeti işleyen ne kadar ceza alıyor ? işte orası yürek soğutmuyor bunu gören vatandaş da : Soruyor Türkiye de adalet var mı ?

Kanunlar: Vatandaşı korumalı.. hainlerinde kafasına bir balyoz gibi indiği zaman , Türkiye de kanun var , adalet var diye biliriz..

Cinayet sanığının sözlerine dönüyorum: Mahkemeye giderken söylediği şu sözler çok yürek yaktı: “ Kanunlar devletim benim yavrumu koruyamadığı için ben katil oldum, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan af istiyorum.

Herkese soruyorum: Hangi kız babası benim yaptığımı yapmazdı ? Küçücük neyin ne olduğunu bilmeyen yavruma sürekli cinsel tacizde bulunan o kişiye al ne yapıyorsan yap mı ? diyecektim ? Ben adalet istiyorum, benim bileklerime takılan bu kelepçe Türkiye de adaletin olmadığını gösteriyor,” diyerek feryat etti.

Bu haberle birlikte gazetelerde bugün bir de mahkeme haberi var, eşini bıçaklayarak öldüren kocaya 28 yıl ceza, sonra Devlet Bahçeli kader mahkumlarına afla dışarı çıkacak belki bir başka kadını daha öldürecek.. böyle bir adalet olur mu ?

Afdan çıkmasa bile 3/1 yatarak şartlı olarak tahliye olacak bu adalet yürek soğutmuyor.. TCK yeniden düzenlenmeli, hakimlerimiz kanatınıda kullanarak hainlere, canilere en ağır cezayı vermeli ki vatandaşın vicdanı yerine otursun !..

Hayırlı Ramazanlar

 

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr