GÜNGÖR:ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA BİSİKLETİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Aksu Tv Acı Günü

3. SAYFA, ASAYİŞ

Vali Coşkun :” Kar’la başarılı bir mücadele ettik,”

BELEDİYE, DÜNYA, KAMU KURUM, KÜLTÜR SANAT

GÜNGÖR:ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA BİSİKLETİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Bu haber 12 Ağustos 2021 - 16:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA BİSİKLETİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

GÜNGÖR:ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA BİSİKLETİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Hollanda Güney Amsterdam’ın Belediye Başkan Yardımcısı Dirk de Jager’i Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlayan Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ımızda karbon emisyonunu azaltmak ve hareketliliği artırmak için, bisikletle ulaşımı teşvik edecek projeler hayata geçireceğiz” dedi.

Hollanda Güney Amsterdam’ın Belediye Başkan Yardımcısı Dirk de Jager’i ağırlayan Başkan Güngör, Daha İyi Bir Şehir İçin Bisiklet Master Planı hazırlayan ekibe çalışmaları için teşekkür etti. Gerçekleşen toplantı sonrası Jager, “Bugünkü etkinliğin organizatörlerine, yaşanabilir şehirleri gündeme getirdikleri ve sürdürülebilirlik için harekete geçtikleri için çok teşekkür ederim. Kentsel gelişimin çeşitli yönlerinin iyileştirilmesi için bisiklet kullanmanın tüm potansiyelinin ortaya çıkması gerekiyor. Hollanda Büyükelçiliği adına, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

ULAŞIMDA ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLAR HAYATA GEÇECEK

Hollanda heyetiyle istişarelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yapılan çalışmanın önemine dikkat çekerek, “Kahramanmaraş’ımızda karbon emisyonunu azaltmak ve hareketliliği artırmak için proje hazırlıklarımız sürüyor. Yurtiçi ve yurtdışından örnekler ile şehrimizin ihtiyaçlarını inceleyerek inşallah bisiklet altyapılarını da güçlendireceğiz. İlkini düzenlediğimiz Uluslararası Edebiyat Yolu Bisiklet Yarışları da bu gayretimizin nihai bir sonucuydu. Gerek projelerimiz, gerekse yeni altyapılarla şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.