Gazeteci Yıkan Ebediyete intikal etti « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Gazeteci Yıkan Ebediyete intikal etti

Bu haber 16 Eylül 2020 - 12:14 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Basınının Acı günü !

Gazeteci Yıkan Ebediyete intikal etti

 

Sarı Basın Kartı Sahibi 50 yaşındaki Gazeteci Lütfi Yıkan, dün akşam geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata gözlerini yumarak ebediye aleme intikal etti.

Kahramanmaraş Basınının acı gününde cenaze saat 11:00’de Şeyhadil Mezarlığı Hafız Ali Efendi kapısında kılınan cezane namazından sonra aile kabristanlığında sevenlerinin göz yaşları arasında toprağa verildi.

Cenazeye: Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Siyasiler, ailesi ve Gazeteciler katıldı.

Korona Virüs sebebi ile mesafeli ve maskeli kılınan cenaze namazından sonra dua ve göz yaşları ile aile fertlerinin yanında toprağa verildi.

Basın Başı sağ olsun !

Kahramanmaraş’ta görev yapan ulusal gazete ve ajans muhabirleri ile mahalli basın temsilcileri Lütfi Yıkan’ın ailesine başsağlığı dileyerek, bugün bizim acı günümüz basın da başı sağ olsun diyerek bir birini teselli ettiler.

Kahramanmaraş basın acı gününde gazeteciler bir birlerine taziye mesajı veriken, Kahramanmaraş’ta ulusal ve yerel basında bir ömür boyu gazetecilik yapan Sarı Basın Kartı sahibi LÜTFİ YIKAN hayata gözlerini yuması, genç yaşta yumması şaka gibi geldi.

Kahramanmaraş’ın köklü ailelerinden, Naime ve Cevdet Yıkan’ın oğlu, Gazeteci LÜTFİ YIKAN 50 yaşında hayata gözlerini yumarken ölümüne kimse inanamadı.. Sosyal medya da dün akşamdan bu yana sürekli taziye mesajlarının yer alması ne kadar çok seveni olduğunu gösterdi..

Müftü Celal Sürgeç kıldırdığı cenaze namazından sonra sevenlerinin omuzları üzerinde , Şeyhadil Mezarlığı Hafız Ali Efendi kapısında aile kabristanlığında toprağa verildi.

KGK Kahramanmaraş İl Temsilcisi Bekir Doğan: “Gazeteci Lütfi Yıkan genç yaşta ani aramızdan ayrılışı biz basın mensuplarını fazlası ile üzmüştür..

Aslen Kurtuluş Mahallesinden olup, bugün Şehit Abdullah Çavuş Mahallesinde ikamet eden Merhum Cevdet Yıkan’ın oğlu, Abidin ve Cem Mevlüt Yıkan’ın kardeşi Rıdvan ve Oğuz Yenipınar dayası Gazeteci Lütfi Yıkan bizleri üzerek ebedi aleme göç etti. Küresel Gazeteciler Konseyi olarak Yıkan ailesine baş sağlığı diliyoruz..

Mekanı cennet olsun, Allah ailesine sabır versin., Gazeteci Osman Sayın, Şeref Turhan, Ahmet Yaşar Başer, Aladdin Başlayıcı gibi bir çok meslektaşımız ebedi aleme göç etmesi bizleri fazlası ile üzmüştür. Dua etmekten başka da çaremiz yok biz dua ediyoruz,” diye konuştu.

Lüfti Yıkan’a Allah’tan Rahmet ailesine sabır diliyoruz..

Kahramanmaraş Gazetesi Personelleri