Esnaf Birliğinin Temeli Ahiliktir « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkoğlu ‘lu Gençler TEKNOFEST Sevdi

3. SAYFA, BELEDİYE, TEKNOLOJİ

Esnaf Birliğinin Temeli Ahiliktir

Bu haber 13 Eylül 2021 - 11:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay

Esnaf Birliğinin Temeli Ahiliktir

 DULKADİROĞLU / Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay, Esnaf Birliğinin Temeli Ahiliktir, bu sebeple , Ahilik haftası kutluyorum,” dedi.

 Başkan Okay, Ahilik kültürünün önemine değinerek esnafın birlik ve beraberliğinin temelini Ahiliğin oluşturduğunu söyledi.

 Başkan Okay, mesajında şunları söyledi “Aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma ruhuyla Ahilik kültürünü en güzel şekilde yaşatmaktadır. Özellikle iş hayatında başarıyı, dürüstlüğü, alın terini ve iyi bir meslek hayatını benimsemiş esnafımız, bu erdemleri yüz yıllardır uygulamaktadır. Ahi Evran muhabbetiyle birbirimizi millet olarak kucaklıyoruz. Ticarette ve sanayide dürüstlükten ve doğruluktan ödün vermeden dünya milletleriyle yarışıyoruz. Özellikle Kahramanmaraş’ımızda faaliyet gösteren esnaflarımız bu hassasiyeti en üst düzeyde göstermektedir. Bizler de her fırsatta esnafımızın yanında duruyor ve onlarla istişareler ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Ahilik Haftası münasebetiyle Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-Veli’yi rahmet ve minnetle anıyor, Ahilik Kültür Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.