Erdoğan; “ Kahramanmaraş’ta İşkur üzerinden 96 bin kişiyi işe girdirdik” « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/erdogan-kahramanmarasta-iskur-uzerinden-96-bin-kisiyi-ise-girdirdik/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Erdoğan; “ Kahramanmaraş’ta İşkur üzerinden 96 bin kişiyi işe girdirdik”

Bu haber 21 Haziran 2018 - 15:57 'de eklendi ve 638 kez görüntülendi.

AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş Mitinginde konuştu.

Erdoğan konuşmasında şunları belirtti; “Şimdi birileri çıkacak, ne diyecek? Bu muhteşem topluluğa ‘photoshop’ diyecek. Şu mahşeri kalabalığa montaj diyecek. Kahramanmaraş’ın şu muhabbetini türlü bahanelerle görmezden gelecekler. Kahramanmaraş, burada montaj var mı Maraş? Burada photoshop var mı Maraş? Bu meydanda aşk var aşk. Bu meydanda muhabbet var muhabbet. Bu meydanda Allah için sevme var sevme. Ben Kahramanmaraş’ın sevdalısıyım. Bu meydanda inşallah 24 Haziran zaferinin muştusu var. İnşallah Pazar akşamı çok daha farklı olacak. Maraş işte burada olduğu gibi daima bizimle oldu, yürüdü. 2002’den beri Maraş tavrını daima AK Parti’den yana koydu. Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktı. Biz Kahramanmaraşlıların çalışkanlığı ve azimliği ile gurur duyuyoruz.  CHP’li kardeşlerim, icraat mı istiyorsunuz, laf mı istiyorsunuz? Lafla peynir gemisi yürümez. Artık bu oyunları bozma zamanıdır. Biz 16 yılda 29 milyarlık yatırım yaptık. Evlatlarımız en güzel şekilde eğitim alsın diye 5517 yeni derslik yaptık. İlk ve ortaokulda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 137 trilyon eğitim desteği verdik. Şehrimize 2. Devlet Üniversitesi Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ni kazandırıyoruz.    Bay Kemal, Bay muharrem siz ne yaptınız. 2800 kapasiteli yurt yaptık. Afşin ve Pazarcık’ta toplam 2400 kili kapasiteli yeni yurt yapılıyor. İlçelerimize spor salonları ve gençlik merkezleri inşa ediyoruz. Kahramanmaraş’a yapacağımız 25 sağlık projemiz daha var..

İHİTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA 3 KATRİLYON KAYNAK AKTARDIK.

Erdoğan; “ İhitiyaç sahibi vatandaşlarımıza 3 katrilyon kaynak aktardık. Bay Kemal şehit ailelerine ve yardıma muhtarlara yardım yapılmıyor diyor. Bunların işi gücü yalan. Bu adamlara bu ülke teslim edilebilirmi? . Bunlara bir Osmanlı tokadı gerekir.

FERHAT NASIL ŞİRİN İÇİN DAĞLARI DELDİ İSE BİZDE KAHRAMANMARAŞLILAR İÇİN DAĞLARI DELDİK

Erdoğan; “Ferhat nasıl şirin için dağları deldi ise bizde kahramanmaraşlılar için dağları deldik

Bölünmüş yolu 70 km 313 km’ye çıkardık. 12 adat yol yapımı projesi devam ediyor. 9 tünel, 3 köprü ve 3 adet viyadük bitti. Biz dağları deliyoruz. Nurdağı- Pazarcık, Çağlayancerit, Narlı  yolu hepsi bu yıl bitiyor. Kahramanmaraş çevre yolu 3. Şerit yolu ve kavşak çalışmaları da bu yıl hizmete giriyor. Biz sizlere hizmetkar olmaya geldik. Göksun-Elbistan yolu önümüzdeki yıl tamamlanacak.  Elbistan ve Elbistan- Ekinözü yolu projeleri hazır. Demir yollarında da çok ciddi dönüşüm gerçekleştirdik.

KAHRAMANMARAŞ’I DA HIZLI TRENLE BULUŞTURYORUZ.

Erdoğan;  “ O n yıllarca demiryolları hatlarımıza bir çivi bile çakılmamıştı. Demiryollarında da çok ciddi bir dönüşüm gerçekleştirdik. Türkiye’yi hızlı trenle tanıştırdık, inşallah Kahramanmaraş’ı da hızlı trenle buluşturuyoruz. Bu iş plan işi, proje işi. Lafla değil, icraat, icraat, icraat. AK Parti olarak 16 yıl boyunca sadece ülkemizi büyütmedik, aynı zamanda bu kokuşmuş anlayışla da mücadele ettik. Ülkemizde siyasetin kalibresini artırdık Kahramanmaraş- Nurdağ tren hattı etüd çalışmaları devam ediyor. Kahramanmaraş- Adana arası 1.5 saate düşecek. Yeni Terminal Binasını inşa ediyoruz. Bu yılın sonunda yeni terminal binası tamamlanıyor.

 

KAHRAMANMARAŞ’A 5 BARAJ VE 4 GÖLET İNŞA ETTİK

Erdoğan; “Kahramanmaraş’a 5 baraj ve 4 gölet inşa ettik. Biz yaparız onlar yıkar. Biz yapım ekibiyiz, onlar yıkım ekibi. Benim milletim bu yıkım ekibine gerekli tokatı vuracak mı?. 146 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Toplamda 1.5 Katrilyon civarında tarımsal destek verdik. Çiftçilerimize % 50 hibe veriyoruz. Kahramanmaraş’ta 6 ovamızı sit alanına aldık. 96 bin vatandaşımızı İşkur aracılığı ile işe yerleştirdik. Son 16 yılda 3 organize sanayi bölgesi kurduk” dedi.

Erdoğan Mitingin sonunda; “Buradan gençlere sesleniyorum. Sandığa sahip çıkalım ve giderken de yanınızda 3 kişi ile gidin. dedi. Erdoğan; Kahramanmaraş, irade, erdem ve cesaretle şahlanan bir Kahramanmaraş için sandığa sahip çıkıyormusun? 24 haziranda güçlü meclis için, cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste ak partiyi destekliyormusunuz? diye Kahramanmaraş halkına sordu. Meydandaki kalabalık ise hep birlikte EVET cevabı verdi.” dedi.