En verimli yaz tatili Onikişubat’ta geçiyor « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/en-verimli-yaz-tatili-onikisubatta-geciyor/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

En verimli yaz tatili Onikişubat’ta geçiyor

Bu haber 20 Temmuz 2018 - 17:49 'de eklendi ve 649 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediyesi çocukların yaz tatillerini dolu dolu geçirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için yaz kursları ile dini bilgiler, sosyal, kültürel ve spor alanında eğitimler veriyor.
7-14 yaş arası öğrencilerin katıldığı Yaz Okulu Programı Kahramanmaraş’ta öğrencilerin her alanda ihtiyaçlarını giderecek nitelikte hizmet veriyor.
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek yapılan hizmetleri takip etmek, çocukların ve ailelerin memnuniyeti hakkında bilgi almak amacıyla Onikişubat Belediyesi Şehit İlhan Güleç Bilgi ve Kültür Evi’ni ziyaret etti.
Burada öğrenciler Kur’an-ı Kerim, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Siyer-i Nebi, Ezber Talimi, İlmihal / İbadet, Değerler Eğitimi, Osmanlıca, Hızlı Okuma, İngilizce gibi alanlarda eğitim alıyor.
Başkan Mahçiçek eğitim verilen sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti. Kur’an-ı Kerim kursuna katılan çocuklara kutsal kitabı okumalarını rica eden Başkan Mahçiçek, öğrencileri başarıları ve yeteneklerinden dolayı tebrik ederek, Kur’an öğrenmenin çok önemli olduğunu vurguladı.
Kösele Deri Çanta Yapımı kursiyerlerini de ziyaret eden Başkan Mahçiçek, sınıfta yaptığı konuşmada el sanatının ve emeğin önemine değindi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Günün her saatini, her dakikasını çok daha verimli kullanmak amacıyla çeşitli alanlarda hizmetler veriyoruz. Şehit İlhan Güleç Bilgi ve Kültür Evimizde, kütüphanelerimizin yanı sıra çeşitli alanlarda da eğitim veriyoruz. Biz istiyoruz ki çocuklarımız özellikle yaz tatillerinde buralarda boş vakitlerini iyi değerlendirsin. Burada Kur’an-ı Kerim, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Siyer-i Nebi, Ezber Talimi, İlmihal / İbadet, Değerler Eğitimi, Osmanlıca, Hızlı Okuma, İngilizce gibi alanlarda eğitim veriyoruz. Haricinde sosyal ve kültürel alanlarda da eğitimler veriyoruz.
Çocuklarımızın boş zamanlarında kötü alışkanlıklar kazanmamaları ve vakitlerini daha iyi bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak bakımından Onikişubat Belediyesi olarak gayret gösteriyoruz.
Bu çocuklar gelecekte bu ülkeyi yönetecek insanlar. Bu çocuklar iyi, düzgün ve ahlaklı olurlarsa, ülkesine, milletine, devletine bağlı olarak yetişirlerse ve bizde bu yetişme süreçlerinde küçükte olsa katkıda bulunabilirsek, kendimizi çok mutlu hissedeceğiz.
Bu sabah çocuklarımızla hayırlı bir Cuma gününde bir araya geldik. Onların burada Kur’an okumalarını görmek, sanatla uğraştıklarını bilmek bizleri çok gururlandırdı ve mutlu etti” ifadelerini kullandı.
Başkan Mahçiçek, bu kabil çalışmaların devam edeceğini, bu ülkenin çocuklarının çok daha iyi şartlarda yetişmeleri için her daim gayret edeceğini belirtti.
Bir memleketin kentsel olarak iyi gelişmesini sağlamanın önemli olduğunu belirten Başkan Mahçiçek, bu gelişmiş kentlerin sürdürülebilirliğini sağlamak için, insan geliştirmenin daha önem arz ettiğini ifade etti.