Elbistan’da Fizik Tedavi Ünitesi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/elbistanda-fizik-tedavi-unitesi-ve-toplum-ruh-sagligi-merkezi-acildi/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Elbistan’da Fizik Tedavi Ünitesi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı

Bu haber 18 Haziran 2018 - 13:20 'de eklendi ve 1.291 kez görüntülendi.

Elbistan Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi yeni birimleri Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın katılımıyla hizmete açıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz, kurum amirleri, İl sağlık Müdürlüğü hizmet başkanları, hastane yöneticileri ve personelleri ile vatandaşların katılımıyla Elbistan Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet sunmaya başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin (TRSM) açılışı yapıldı.

Elbistan Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren ve daha önce 9 yatak kapasiteli iken yapılan çalışmalar sonucunda 25 yatağa çıkarılan Fizik tedavi Ünitesi ile eski acil servis binasında hizmet verecek olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin açılışını yapan Mahir Ünal, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr Akif Türk’ten birimler hakkında bilgi aldı.

Açılış programına katılan Mahir Ünal ve beraberindeki heyet, ilk olarak Fizik tedavi Ünitesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ardından, eski hastane binasının acil servis kısmında açılan ve yaklaşık 150 hastaya hizmet sunacak olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin (TRSM) açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra burada tedavi gören bir hastanın ebru çalışmasını izledi ve hasta tarafından hediye edilen ebru tabloyu kabul ederek, teşekkür etti.
Daha sonra başka bir hastamız tarafından saz eşliğinde söylenen Türkü dinlendikten sonra Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde hastalarımız tarafından yapılan eserleri incelenerek yetkililerden bilgiler alındı.