Elbistan’a Yakışan Şehir Müzesi ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Çankırı’da Dondurma Rüzgarı

3. SAYFA, DÜNYA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Elbistan’a Yakışan Şehir Müzesi !

Bu haber 27 Mayıs 2021 - 11:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan’a Yakışan Şehir Müzesi !

ELBİSTAN/ Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde tarihi kaymakamlık binasında kurulan Şehir Müzesi , Elbistan tarihini öne çıkarması ile Elbistan ‘a yakışan bir eser olduğunu söyleyen Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “ hayırlı olsun güzel olmuş,” dedi.

      Elbistan Şehir Müzesini ziyaretinden sonra Vali Ömer Faruk Coşkun, Elbistan ilçe kaymakamı Özkan Demir de ziyaret ederek ilçe ile alakalı bilgiler aldı.

İlk olarak Elbistan Şehir Müzesi’ni ziyaret eden Vali Coşkun, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve Müze Müdürü Safinaz Acıpayam’dan bilgiler aldı.

     Geçmişten günümüze Elbistan İlçemizin, etnografik yapısının yanı sıra, tarihi,  kültürel, ekonomik ve sosyal hayatına ışık tutan müzeyi gezen Vali Coşkun, müzenin Elbistan’ı ve bölge insanını çok güzel bir şekilde anlattığını dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

     Elbistan basın tarihinden, sanatçılarına, ozan ve şairlerine kadar her türlü sanat erbabının mumyaları ile sergilenen müze görülmesi gereken bir yer olduğunu bir kere daha görüldü.

Daha sonra Pınarbaşı Mesire Alanı’nı da ziyaret eden Vali Coşkun, Kaymakam Demir ve Belediye Başkanı Gürbüz’den Mesire Alanı’nın doğal güzellikleri ve ziyaretçi potansiyeli ile ilgili bilgiler aldı.

Vali Coşkun’a ziyaretleri esnasında, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz eşlik etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.