Ekinözü İçme Suyu yenileme çalışmaları sürüyor « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/ekinozu-icme-suyu-yenileme-calismalari-suruyor/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Ekinözü İçme Suyu yenileme çalışmaları sürüyor

Bu haber 06 Haziran 2018 - 12:46 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

Ekinözü İlçe Merkezinin içme suyu şebeke ve iletim hatlarını tamamen yenilemek üzere harekete geçen KASKİ Genel Müdürlüğü iş genelinde %40 gerçekleşmeye ulaştı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç önderliğinde Kahramanmaraş’a sağlam altyapı oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdüren KASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu hatları işletilemez duruma gelen Ekinözü ilçesinde 95 km içme suyu şebeke ve iletim hattı yenileme çalışmaları devam ediyor. Ekinözü İçme Suyu Yapım İşi kapsamında 90-315 mm çapları arasında 95 km içme suyu şebeke ve iletim hattı yapılarak mevcut şebeke yenilenecek. 500 ve 700 m³’lük 2 adet içme suyu deposu yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlanacak. Çalışmaların %40 tamamlandı. Bu yıl içinde çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

Altyapıda Scada Dönemi

Scada otomasyon sistemi devreye alınarak içme suyu şebekelerine anlık takip ve müdahale kolaylaşacak. Sistem sayesinde herhangi bir arıza olması durumunda nokta tespit yapılarak arızalar kısa sürede giderilecek. Kayıp kaçak oranı minimize edilecek. Bakiye klor ölçümleri uzaktan düzenli olarak takip edilebilecek ve böylece içme suyunun kalitesi sürekli kontrol altında olacak. Şebekeye verilen içme suyu miktarını tespit edebilmek için içme suyu sistemine debimetre odası entegre edilecek.