Eğitim Bir Sen Üniversite’de iftar verdi « Kahramanmaraş Gazetesi

betist

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/egitim-bir-sen-universitede-iftar-verdi/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Eğitim Bir Sen Üniversite’de iftar verdi

Bu haber 06 Haziran 2018 - 12:44 'de eklendi ve 1.371 kez görüntülendi.

KAHRAMANMARAŞ/ Memursen’e bağlı Eğitim Birsen Üniversite şubesi başkanı Hasan Furkan, KSÜ de görev yapan üyelerine bir iftar yemeği verdi.

Yemeğe : KSÜ Rektörü Prof.Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Zekeriya Pak, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı eğitimci Habibe Öcal, Memur-Sen il temsilcisi Abdulaziz Aydın basın ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan KSÜ Rektörü Prof.Dr. Niyazi Can, “ KSÜ de görev yapan mesai arkadaşlarımızla bizi bir araya getiren Eğitim Bir Sen Üniversite şubesi başkanı Hasan Furkan bey ve yönetimine teşekkür ediyorum,” dedi.

Başkan Hasan Furkan : Eğitim-Bir-Sen Üniversite şubesi her yıl geleneksel olarak ‘İftar Programları düzenledi.  Son bir kaç yılda çeşitli manilerle inkıtaya uğramasının ardından bu yıl tekrar sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Cenab-ı Hakka hamdüsenalar olsun,” diyerek iftara katılanlara teşekkür etti.

Hasan Furkan: “ Bildiğiniz üzere, manevi hazzın ve lezzetin zirve yaptığı kutlu bir dönemin içinden geçiyoruz. İnşallah Cenab-ı Allah, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri dergâhı izzetinde kabul eder ve üzerimizden ihsanını, mağfiretini ve himmetini esirgemez.

Bu anlamlı davete katılarak soframızı paylaşan siz misafirlerimize bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.

Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Mübarek Ramazan ayı, bir muhasebe bir murakabe ayıdır. Bu ay milletimizin iftihar edilecek hasletlerinin daha fazla ortaya çıktığı bir zamana işaret eder.

Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin ete kemiğe bürünmesi özellikle bu rahmet ayında gerçekleşir.

Yüce dinimizin güzelliklerine erişebilme ve nefsin tasallutundan sıyrılabilme bu ayın sunduğu kutsal mesajlara vakıf olmayla mümkündür.

İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olur.

Hiç şüphesiz benzerliklerimiz, müştereklerimiz; ayrılıklardan daha fazla, daha yoğun ve daha üstündür.

Furkan: “ Bizi millet yapan ve birlikte yaşamamızı güçlendiren tarihi birikim, bilgi, duygu, ülkü, kültür ve inançlar aramızda kopmaz manevi bağlar oluşturmuştur.

Bunlardan aldığımız ilhamla, millet olarak bağımsız yaşama ve parçalanmaz bir bütün halinde var olma konusunda irademiz ve kararlılığımız tamdır.

Son büyük imtihanı millet olarak 15 Temmuz gecesi hainlere, zalimlere, ihanet şebekelerine karşı mariobet milletçe yekvücut olarak verdik. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eyledik. Huzurun peşinde koştuk, dağılmadık, parçalanmadık.

Başkan Hasan Furkan : “ Ardından gelen her tür fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı feraset ve basiretle davrandık.

Bu toprakları bize vatan olarak bırakan şehitlerimizi, Türkiye’yi ve bizleri muhafaza eyleyen Rabbim, Müslümanların ilk kıblegahı olan Kudüs’ü, Filistinlileri, Arakanlıları, ülkemize muhacir olarak kabul ettiğimiz Suriyelileri de korusun. Onların yanında Ensar olmayı, İslam coğrafyasında olan biteni hassasiyetle düşünüp idrak edebilmeyi Rabbim bize nasip eylesin.

Dünyevi kazançlar, dostlar ve makamlar kabir kapısına kadardır. Fani dünyada bıraktığımız eserler bizimle öbür tarafa gitmeyecek. Fakat bizimle Ahirete gidecek eserler hayır ve vefadır.

Tarihimizin ve coğrafyamızın içinde yaşananlar, milletimize bedeller ödetmeye zorladığı gibi bizlere de üniversite ortamında bedel ödetilmeye çalışıldı. Bizim sendikal mücadelemize karşı olanlar, Süfyan, Muaviye benzerleri hemen menfaat 1xbet
basamaklarında yerlerini aldılar.  Memurlar, sekreterler ve akademisyenler işinden, ekmeğinden edilmeye çalışıldı.

Bu müstesna ülkede, her türlü zorluğu göğüsleme noktasında, kurduğumuz eşsiz medeniyetin en önemli kalesi olan vefalı dostlarımız ve üyelerimiz yanımızda yer aldı, bizleri desteklediler. Malum çevreler engellemek istese de güçleri yetmedi. Dağıldılar.

Değerli misafirler!

“Bütün giysileri yırtsak yeridir / Yeter bize vefa elbiseleri”  diyen Mehmet Akif İnan’ın vefası bizim hayatımızda kartvizit gibi olmalıdır. Çünkü vefa, bütün güzelliklere kapıyı açan yerli düşüncemizdir.

Furkan: “ Rahmetli Genel Başkanımız Akif İnan, Eğitim-Bir-Sen’i karanlık dönemin ağır vesayet düzenine karşı ayakta durarak kurdu. Bizler de vefayla yolumuza devam ederken hak ve emek mücadelesini “değerler sendikacılığı” anlayışıyla temellendirdik.  Önümüze çıkan dikenleri, çalıları güle dönüştürüp bir bengisu yaymayı amaçladık ve başardık.

Bizler güzeller varisi olduğumuzdan büyük rüyalarla günlerimizi bir secde hızıyla geçirdik. Mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayanların desteğiyle Üniversitemizde arzuladığımız ve hasretini üç yıl çektiğimiz yeni bir buluşmada şimdi hep bir aradayız.

Vefayı bilen, bizi dün ve bugün de yalnız bırakmayan dostlara ve üyelerimize selam olsun.

Bu mübarek akşamda sizlerle birlikte olmaktan ve aynı iftar sofrasında bulunmaktan duyduğum bahtiyarlığı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Cenab-ı Allah birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara fırsat vermesin.

Konuşmama son verirken iftar programımıza katılımınızdan dolayı sizlere Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi ve Yönetim Kurulum adına teşekkürlerimizi sunuyorum. “ yorum diyerek konuşmasını tamamladı.

betist