EDUCATİON 4.0 FOR YOUTH PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

EDUCATİON 4.0 FOR YOUTH PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 04 Eylül 2021 - 13:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EDUCATİON 4.0 FOR YOUTH PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EDUCATİON 4.0 FOR YOUTH PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş.’nin koordinatörlüğünü yaptığı Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından desteklenen 2020-1-TR01-KA205-084906 numaralı “Education 4.0 for Youth” (Gençler için Eğitim 4.0) projesi açılış ​​toplantısı 5 ülkeden proje ortaklarının katılımıyla Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Projenin açılış toplantısına Kahramanmaraş Teknokent Yönetim Kurulu üyeleri, M. Kamil Dedeoğlu, Erdoğan Emrah Hatunoğlu ve Öğr. Gör. Mesut Bilginer, Teknokent ekibi ile birlikte Yunanisten (Institue of Entrepreneurship Development),Slovenya (Drustvo Bodi Svetloba), Letonya (Ecological Future Education), Romanya (Asociatia Tinerilor Cu Initiatiativa Civica), Türkiye (Ed-U-Tek) ve Makedonya’dan (CET Platforma) proje ortakları katıldı.

2-3 Eylül 2021 tarihlerinde proje ortaklarının katılımlarıyla bir dizi toplantı gerçekleştirildi. Toplantıların sonunda proje ortaklarına katılım sertifikası verildi.

Proje kapsamında eğitimcilerin ve endüstrinin iş birliğinde dijital teknoloji alt yapısı kullanılarak hazırlanan, öğrencilerin de tercih ettiği kalıcı ve etkili öğretim metotları ile eğitime farklı bir yaklaşım tekniği içeren yeni unsurların belirlenmesi ve yetenek haritalarının çıkarılarak gençler için Eğitim 4.0 alanında dijital bir platform oluşturulması planlanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.