Dulkadiroğlu’nda park ve bahçelerde çocuklar güvende « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/dulkadiroglunda-park-ve-bahcelerde-cocuklar-guvende/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Dulkadiroğlu’nda park ve bahçelerde çocuklar güvende

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 14:55 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak inşa ettikleri park ve bahçelerde çocukların güvenliği için ekstra önlemler aldıklarını aktaran Belediye Başkanı Necati Okay, en önemli güvenlik önleminin ise güvenlik kameraları olduğunu söyledi.
Yaklaşık 4 ay önce Dulkadiroğlu Belediyesi olarak park ve bahçelere güvenlik kamerası konusunu gündeme getirdiklerini aktaran Başkan Okay, son günlerde artan çocuk ölümleriyle birlikte bu konuda yeni çalışmalar yapma kararı aldıklarını söyledi. Güvenlik problemi olduğunu tespit ettikleri parklarda güvenlik kamerası çalışması yapacaklarını aktaran Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Medeniyetimizin ve dinimizin şiddetle reddettiği çocuk istismarı ve çocuk ölümleri son günlerde en acı şekilde gündemimize geldi. İki evladımız Leyla ve Eylül’ü en acı şekilde kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Bu yavrularımızın ölümü bizlere bu konuda daha dikkatli olmamızı ve onları koruma adına gerekeni yapmamızı bir kez daha hatırlattı. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bu konuda daha önce aldığımız tedbiri yaygınlaştırmak için çalışma başlattık. Bölgemizde bulunan park ve bahçelerimizde 7/24 kontrol edilen kamera sistemleri yerleştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda bölgemizin en büyük mesire alanı olan Dulkadiroğlu Mesire Alanı ve Doğal Yaşam Parkımızı güvenlik kameralarıyla donatmıştık. Ayrıca büyük park ve bahçelerimizde yoğun olduğu saatlerde dron sistemiyle kontrol oluşturmuştuk. Bu tür güvenlik önlemlerini alarak çocuklarımızı koruma ve kollama çalışmalarını sürdüreceğiz” dedi.