Dondurma ile ip atladılar.. « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/dondurma-ile-ip-atladilar/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "http://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Dondurma ile ip atladılar..

Bu haber 14 Ocak 2019 - 9:41 'de eklendi ve 13.953 kez görüntülendi.

İzmir ‘den gelen Dernek Başkanları Akdo da :
Dondurma ile ip atladılar..

BEKİR DOĞAN
KAHRAMANMARAŞ/ İzmir de yaşayan Kahramanmaraşlıların üye olduğu İzmir MARDER yönetim kurulu başkanı Murat Özbilir tarafından organize edilen ve İzmir de yaşayan diğer illerin dernek başkanlarının katılımı ile İzmir – Maraş gönül köprüsü projesine katılan dernek başkanları 3 gün boyunca Kahramanmaraş gezerek güzel günler geçirip giderken, Akdo da Dondurma ile ip atladılar..

SONY DSC


Kayseri yolu üzerinde bulunan Akdoevinde Akşam yemeği yiyen ve Çangalda asılan dondurma kesip, dondurmayı ip gibi kullanarak dondurma ile ip atlayan dernek başkanları rüya gibi bir gün yaşadılar..
Son güne Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da katıldı.
Akdo da yapılan toplantıda konuşan başkan Erkoç: “ İzmir de yaşayan ve Türkiye’nin tamamına yakın derneklerin başkanlarını ilimize getirilmesi için proje yaptığını söyleyen Murat Özbilir bey bana söylediğinde çok heycanlandım, severek kabul ettim, Misafirimiz olun dedim.. Bugün görüyorum ki , Sadece İzmir de yaşayan Kahramanmaraşlılar değil, illerimizin dernek başkanları burada , Murat Özbilir beye teşekkür ediyorum, sizlere hoş geldiniz diyorum, Allah yoluncuzu açık etsin İzmir’e selam söyleyin ,” dedi..

SONY DSC


İzmir ve Ege Bölgesinde yaşayan Kahramanmaraşlıların her yıl 12 Şubat Kurtuluş Bayramında güzel etkinlikler yaptıklarını anlatan Başkan Murat Özbilir; “ Kervan Pastanesi, Mado, bugünde burada Akdo Dondurmalarına ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyorum..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Erkoç’a Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay ve ekiplerine teşekkür ediyorum..
Başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere tüm başkanlarımız bize destek verdiler gönülden teşekkür ediyorum..

SONY DSCSONY DSC


Kervanhan da, Mado evinde , bugünde burada Akdoevinde bizleri ağırlayan ve dondurma gösterisi ile misafirlerimizi büyüleyen şehrimizin markalarına teşekkür ediyorum..
Murat Özbilir : “ Kahramanmaraş’ta dolu dolu bir üç gün geçiren İzmir deki Dernek Başkanı ve yönetcisisi 73 kişilik gurup sanıyorum yıllarca Kahramanmaraş anlataaklar Kahramanmaraş’da gördükleri güzellikleri dile getirecekler..
Bu duygularla: iyiki Kahramanmaraş’da doğmuşum iyiki Kahramanmaraşlıyım diyorum, bizi misafir eden herkese teşekkür ediyorum,” dedi.
DONDURMAYI İP GİBİ KULLANDILAR..!
Akdo evinde STK başkanlarını karşılayan Akdo yönetim kurulu başkanı Ahmet Davarcıoğlu: Çangala dondurma asarak satırla kesmtirdikten sonra , Dondurmayı ip gibi uzatarak İzmir’li başkanlara dondurma ile ip atlattı.

SONY DSC


Başkanlar Çocukluk günlerine giderek : Dondurma ile ip atlarken, rekor atlayıp yapanlar olduğu gibi, düşenlerde hoş kahkahalara sahne oldular..
Akdo yönetim kurulu başkanı Ahmet Davarcıoğlu: “ Gaziantep Adana, inşallah İzmir ‘e de yakında bir şube açmayı planlıyoruz..
Bu dondurmayı ve baklavayı İzmir de sizlere getireceğiz , İzmir ve Eğe bölgesi için çalışmamız var diyerek, başkanlara müjde verdi.
Akdo nereden geldi !
Ahmet Davarcıoğlu : “ Ak Parti bizim partimiz ama, Ak bizim akımız eskilere gider.. örnek Aksu otobüsleri, Aksu Televizyonu, Ak Turizm , ak iplik gibi eski firmalarımız olduğu gibi, Akdo da kuruluş olarak 2002 öncesine gider, Ak beyaz demek, Akdo , Beyaz Dondurma demek, ilk yaptığımız beyaz dondurma idi.. Akdo buradan çıktı , ak temiz , beyaz dondurma, bugün 80 yakın meyveli dondurma yapıyoruz ama çıkışımız beyaz dondurma Ak Dondurma ve Akdo , kestiğiniz ip atladığınız ak dondurma dan Akdo çıktı ,” diye konuştu..

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN