Devlet Bahçeli’ye teşekkür « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/devlet-bahceliye-tesekkur/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Devlet Bahçeli’ye teşekkür

Bu haber 27 Haziran 2018 - 15:18 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.

Devlet Bahçeli’ye Teşekkür
Milletvekili seçilemeyince : “ Kahramanmaraşlılara hakkımı helal etmiyorum” diyerek halka tepki göstermiş, Kahramanmaraş halkının da kendisi büyük tepkisini alması üzerinden geçen süre bu yara henüz kapanmamıştık .. ki yeniden aday gösterilmesi yürekleri yakmıştı..
Seçim öncesinde sürekli tepki alan Sefer Aycan, seçim sonrası da gaflarına devam etti.
MHP Kahramanmaraş’tan milletvekili bile çıkardığına sevinemiyen Kahramanmaraşlılar Sefer Aycan’ tepki gösteriyorlardı ki : Sevindirici haber Ankara dan geldi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, “ Sefer Aycan’ı genel başkan yardımcılığı görevinden aldı..”
Ben hakkım varsa : Devlet Bahçeli’ye hakkımı bir değil iki kere helal ediyorum..
Birincisi : 2015 seçimlerinde Kahramanmaraşlılara hakkını helal etmeyen Sefer Aycan’ı genel başkan yardımcılığından aldığı için , hakkımı helal ediyorum..
İkincisi :Milletvekili adayı gösterilmesi ile MHP bir milletvekiline mal olan ve Kahramanmaraşlıların sevmediği isim olan Sefer Aycan istemeye, istemeye oy veren seçmenlerden yana hakkımı helal ediyorum..
Elbette bir genel başkan yardımcısı nerede ne konuşacağını çok iyi bilmesi gerekir.. çenesini tutamayan ras gele boş konuşan adamlar görevden alınır ve boşta kalır..
MHP Kahramanmaraş milletvekili sıralamasında Ömer Özkan, Davut Güloğlu , Mehmet Fatih Ceyhan sıralaması ile seçime girse MHP çok rahat iki vekili çıkarır 3. Vekili zorlardı.. bu sebeple liste sıralaması hatasından geçte olsa bir hamle ile dönen Sayın MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum..
Herkes aklına estiği gibi konuşamaz, hele bir makamda isen kırk defa düşünüp bir sefer konuşacaksın, ağızdan çıkan söz geri dönmez..
Sefer Aycan: 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi mahalle toplantılarında, sürekli pot kırması, herkese tepeden bakması ile Kahramanmaraş’ta tepkileri üzerine çekmişti.
En son beyanatı ise : “ MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Aycan, partisinin çıkardığı 49 vekilin TBMM’de kilit önemde olacağına vurgu yaparken “Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Mecliste kilit konumdadır ve MHP’nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır” demesi ile tüm şimşekleri üzerine çekmişti..
Bu sözleri haber sitelerine düşmesi ile bir anda gündeme oturan Aycan’ın görevden alınması herkesin yüreğine serin bir su serpti..
Ak Parti ve MHP arasında gereksiz gerilime sebep olan Sefer Aycan MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini kaldıramadığına vurgu yapan siyasiler: “ koltuk da oturmak zor” yorumunu yaptı.
Kahramanmaraş’ta resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Sefer Aycan, Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği akşam yemeğinde milletvekili adayları ve partililerle bir araya geldi.
Bir çok gazetecinin protesto ederek gitmediği toplantıda :
Sefer Aycan: “Bu seçimlerde en başarılı parti MHP’dir. Bunu; tüm kamuoyu, tüm basın böyle değerlendiriyor. Bu seçimde 2 kazanan var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, MHP’lilerin hepsi genel başkanının emrine uymuş ve Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermiştir. Eğer toplamda bir fark varsa bunu bizden değil başka yerlerde aramaları lazım.”
Sefer Aycan: “ Ak Parti ve Erdoğan MHP kurtardı” demesi ve bunun da basın da yer alması üzerine olaya büyük tepki gösteren Ak Partililer, MHP Liderinin görevden alma kararı ile derin bir nefes alarak Devlet Bahçeli’ye teşekkür ettiler..
Sefer Aycan vekillikten de istifa etmesini isteyen Kahramanmaraşlıların tepkileri devam ederken, dün gece Sefer Aycan sözlerine şöyle devam etti:
“Bu vekil sayısı bizim beklediğimizden azdır !.. Ama bugünkü 49 vekil, bütün değerlerin üstündedir, büyük bir mücadelenin eseridir ve Meclis aritmetiğinde MHP’yi kilit konumuna getirmiştir. 600 vekil var ama her zaman, bundan sonra bütün gözler 49 vekilin üzerinde olacaktır, genel başkanımızın üzerinde olacaktır. Bundan sonra Meclis’te siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Meclis’te kilit konumdadır ve MHP’nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır, hem Meclis’i kurtarmıştır, hem devleti kurtarmıştır. Bu da böyle bilinsin.” diyerek yaptığı konuşmada:
Sayın Cumhurbaşkanına , sayın bile diyememesi, çok havalı konuşması olayı izleyen herkes tarafından tepki almıştı.
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, konuşmasında: “ sayın Cumhurbaşkanı “ diye söze başlarken, Sefer Aycan: “ Recep Tayyip Erdoğan’ı biz kurtardık, Bundan sonra MHP’in bizim dediğimiz olacak,” sözleri çok büyük tepki çekmişti..
MHP Lideri Devlet Bahçeli, bir kere daha liderliğini göstererek, Sefer Aycan’ı görevden alması Kahramanmaraşlıların takdiri ve teşekkürüne sebep oldu..
Şimdi ben soruyorum: Kahramanmaraşlılara hakkını helal etmemiştin, şimdi Kahramanmaraşlılar sana hakkını helal edecek mi ? MHP’liler Genel Başkan Yardımcımız diye oy verdi, sen bir günde yerle bir ettin, MHP’liler sana hakkını helal edecek mi Sayın Aycan ?…
Yorum MHP’li kardeşlerimizin..
İyi günler..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr