DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ İL YÖNETİM KURULUNU TANITTI « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ İL YÖNETİM KURULUNU TANITTI

Bu haber 23 Eylül 2020 - 14:39 'de eklendi ve 876 kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Dr. İrfan Karatutlu, Kurucu Heyet ile birlikte Kervanhan’da bir basın toplantısı düzenleyerek İl Yönetim Kurulu Üyelerini tanıttı.

Deva Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı olarak yaklaşık 2 ay önce görevlendirilen Başkan İrfan Karatutlu; İş İnsanı İmdat Tufan, Şehir Planlamacısı Hatice Koç ve Eğitimci Naz Başaran’dan oluşan Kurucu Heyet ile beraber İl Yönetim Kurulu Üyelerini belirledi. Karatutlu, toplumun her kesiminden, her meslek grubundan üyelerin yer aldığı dev kadroyu, bugün gerçekleştirilen bir programla basına ve kamuoyuna tanıttı.

Programa, Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Av. Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan emekli emniyet mensubu İlhan Eker de katıldı.

Programda konuşan Deva Partisi İl Başkanı Dr. İrfan Karatutlu, sözlerine 15 Eylül 2020 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Kahramanmaraş basının değerli emekçisi Lütfi Yıkan’ı anarak başladı.

Karatutlu, “Öncelikle bugün burada olup bizleri yalnız bırakmayacağından emin olduğumuz Merhum Lütfi Yıkan arkadaşımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Mekânı cennet olsun inşallah” dedi.

Yaklaşık bir yıl önce ilk tohumları atılan Deva Partisi’nin, 11 Mart 2020 tarihinde kurulması ile birlikte hızla ülke çapında teşkilatlanma çalışmalarına başlandığını belirten Karatutlu, “18 Temmuz 2020’de Kahramanmaraş’ın kurucu heyetinin belirlenmesinden yaklaşık 60 gün sonra İl yönetim kurulumuzu oluşturduk. Birbirinden değerli yönetim kurulu üyelerimiz, Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Sayın Av. Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Emekli Emniyet mensubu Sayın İlhan Eker ile karşınızdayız” ifadelerine yer verdi.

“YÖNETİM KURULUNU BELİRLERKEN ŞEFFAFLIĞI, DEMOKRASİYİ, EHLİYET VE LİYAKATI ESAS ALDIK”

Yönetim kurulunu seçme sürecinin şeffaf, demokratik, ehliyet ve liyakati önemseyen bir şekilde ilerlediğini aktaran Karatutlu, yüzlerce başvuru arasından istekli ve gönüllü olanlarla yola devam etme kararı aldıklarını dile getirerek şöyle konuştu: “Bizim için siyaset; dürüstlüğün ve erdemin her koşulda hâkim değer olmasıdır. Herkesin insan onuruna yakışır şekilde barış ve huzur içerisinde yaşayabilmesinin temin edilmesidir. Tek bir vatandaşımızın dahi bu ülkede kendini garip, dışlanmış, öteki hissetmemesidir. Önceliğin bireyler olması, ‘insan varsa devlet vardır’ anlayışıyla hareket edilmesidir. Ülkemizin içinde huzurla yaşayacağımız, hepimizin ortak yuvası haline getirilmesidir. Başta kadınlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın özgürlüğü ve güvenliğidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim ve öğretim almasıdır. Herkesin insanca yaşama standartlarına erişmesinin şartı olarak sosyal adaletin teminidir. Kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin inşa edilmesidir” dedi.

İl Başkanı Karatutlu’nun konuşmasının ardından İl Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı İlhan Eker, basına tanıtıldı.

Deva Partisi Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: “İrfan Karatutlu (Uzman Doktor), İmdat Tufan (İş İnsanı), Hatice Koç (Şehir Planlamacı), Naz Başaran (Eğitimci- Yönetici), Emine Sarı (Mimar), Seda Boyraz (Çocuk Gelişimi Uzmanı), Melike Gemalmaz (Çalışma Ekonomisti), Samet Kısacık (Avukat), Ejder Seçkiner (Uzman Doktor), Ali İhsan Etli (İnşaat Mühendisi), Adem Gerekli (Mali Müşavir), Abdulkadir Küçükdevlet (İş İnsanı), Seçkin Özdoğan (Avukat), A.Melih Eyitmiş (KSÜ Öğretim Üyesi), Turgut Sezal (İç Mimar), Ramazan Hançer (Ziraat Mühendisi), Hulusi Boyar (İnşaat Mühendisi), Ferhat Ergin (İlaç Firması Bölge Müdürü), Volkan Dalyan (Jeoloji Mühendisi), Mehmet Moroğlu (Grafiker), Ahmet Karayağlı (Avukat), Ömer Çankaya (Çevre Mühendisi), Mehmet Bayır (İş İnsanı), Hanifi Edip Alcı (İç Mimar), Volkan Alkan (Güvenlik Görevlisi), Yakup İncegül (Müteahhit), Murat Gül (Avukat), Salih Dökme (İş İnsanı), Selahattin Hamzaoğlu (Tekstilci), Ahmet Durmaz (Mali Müşavir), İrfan Gölcü (İşletmeci), Murat Şahinkanat (Mali Müşavir), Mehmet Ünlügedik (Sigortacı), Hasan Yankaya (Esnaf), Veysel Dedeoğlu (Emlakcı-İşletmeci), İbrahim Sarıkaya (Harita Mühendisi), Osman Doğan Bastırmacı (Reklamcı-Radyo Dj), Mustafa Balseven (Esnaf), Mustafa Yücel (Elektrik-Elektronik Mühendisi) Mehmet Oğuz (Kırtasiyeci), Kurtuluş Karasu (Elektrik-Elektronik Mühendisi), Adem Akbaş (Göç İdaresi Uzmanı), Bayram Öcal (Siber Güvenlik Uzmanı).”

İl Yönetim Kurulu Tanıtım toplantısının akabinde Başkan Karatutlu, Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı Av. Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı İlhan Eker’e yetki belgelerini takdim etti.

Program Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı ile devam etti.