DERE; “6284 SAYILI YASA İLE AİLELER YOK OLUYOR” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

DERE; “6284 SAYILI YASA İLE AİLELER YOK OLUYOR”

Bu haber 06 Aralık 2019 - 14:54 'de eklendi ve 3.944 kez görüntülendi.

   6284 Sayılı yasanın aileleri yok ettiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Dere, “11 Kasım 2011 tarihinde 6284 sayılı yasa 26 dakikada meclisten geçiyor. Böyle bir uygulama ancak işgal altındaki devletlerde, mandacıların istila ettiği bir mecliste yaşanabilir. İstanbul Sözleşmesi’nin 26 dakikada kabulünde, milletimizi yok sayılmıştır, Milletimizin ahlaki değerleri yok sayılmıştır” dedi.

  Basın açıklaması yapan İl Başkanı Dere konuşmasına şöyle devam etti; “AB Uyum Yasaları diyerek ülkemizin dinine yapısına ahlakına aykırı 6284 yasayı çıkaran AK Parti ve destek veren diğer partilerde; Milletimizi yok sayması, Dini Ahlaki değerlerini umursamaması nedeniyle, siyasi mevta olma yolunda hızla ilerlemektedirler. Zamanın Başbakanı Mesut Yılmaz siyasi hayatıma mal olsa da 8 Yıllık eğitim Programını yasalaştıracağım ve uygulayacağım demişti; Bu vebal ona yetti Siyasi hayatı da partisi de Mevta oldu, bitti. Bizim için Aile kutsaldır. Aileyi yok etme savaşına karşı elbirliğiyle mücadele etmek gereklidir” dedi.

BU YASAYI BİRÇOK AVRUPA ÜLKESİ KABUL ETMEDİ

  Dere; “Avrupa Konseyi’nin dayatması olan sözleşmenin birçok Avrupa ülkesi tarafından kabul edilmediği ortadadır. Bulgaristan ABD, Rusya, Kanada, Vatikan, Japonya, Azerbaycan, Meksika, İngiltere gibi ülkelerin İstanbul Sözleşmesi’ni kabul etmediklerini açıklamışlardır. Ülkeyi savaşsız yok etmeyi amaçlayan Batılılar, İstanbul’un fethi ve Bizans’ın yıkılışını hâlâ hazmedebilmiş değildirler; Haçlı birliği İstanbul fethinin Rövanşını, intikamını, İstanbul Sözleşmesi ile almaya çalışmaktadırlar. Sormak lazım bu yasa nasıl kabul edildi? Bu kadar ihanet yüklü yasa çıkarılırken bizim milletvekillerimiz neredeydiler; Neyi oyluyoruz diye hiç mi okumadılar?

MİLLETİMİZ YOK SAYILMIŞTIR

  Dere; “İstanbul Sözleşmesi’nin kabul edilme yöntemi tam bir skandal. Sözleşme; uzmanlar, hukukçular, siyasiler, ilim adamları tarafından tartışılmadı. Halkımızın görüşü alınmadı. Bu kadar önemli bir konuda halk oylamasına Refaranduma neden gidilmedi? Konu tamamen oldu bittiye getirildi. 11 Kasım 2011’de TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) heyeti, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır başkanlığında, Sayın başbakanın onayı ile Bu sözleşmeye şerh konulmadan, Meclis’ten geçmesi lâzım, diyorlar; Sözleşme maddesi 24 Kasım’ın geç saatlerinde Meclis’te görüşülüyor. Saat 22.50’de Meclis Başkan Vekili Sadık Yakut, 80 maddeden 3 maddeyi okutup toplu oylamaya sunuyor. İstanbul Sözleşmesi bu şekilde Meclis’ten 26 dakikada geçiyor. Böyle bir uygulama ancak işgal altındaki devletlerde, mandacıların istila ettiği bir mecliste yaşanabilir. İstanbul Sözleşmesi’nin 26 dakikada kabulünde, milletimizi yok sayılmıştır, Milletimizin ahlaki değerleri yok sayılmıştır, AKP, CHP, MHP ve HDP fikir birliği ile bu yasayı kabul etmişlerdir” dedi.

BU YASA İLE ŞİDDET DAHA ÇOK ARTTI

  Dere; “Güya İstanbul Sözleşmesi’yle kadın cinayetlerini ve aile içi şiddeti önleyeceklerdi. Rakamlar size hiçbir şey anlatmıyor mu? Kadın cinayetleri ve aile içi şiddet 2012’den bu tarafa kademeli olarak arttı. Türkiye’nin problemlerini sömürgecilerin müdahalesiyle çözemezsiniz! Ancak, içimizdeki uzmanlar ve milletin görüşü alınarak ortaya konulan reçeteler derdimize derman olabilir. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Ankara İlâhiyat’ın 70. yılı töreninde “dindar nesil yetiştirme gereklidir dedi; Biz biliyoruz ve eminiz ki Dindar nesil İstanbul Sözleşmesi’yle gelmeyecek. Ve yine Sayın Cumhurbaşkanımız yaklaşık 2 sene önce, “Zina Yasası çıkarmakla hata ettik” demişti. Tamam, hata ettiniz. Peki, düzeltmek için tek adım atmayacak mısınız? Sayın Başkan; Bu uygulamalarla “dindar nesil” yetişir mi? Uyanın artık bu gaflet uykusu sizleri de milleti de mahvedecek” dedi.

746 BİN BABA EVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

  Kahramanmaraş Milletvekillerine seslenen İl Başkanı Dere; “İstanbul Sözleşmesi ve o yönde çıkarılan 6284 sayılı yasa, Kadının beyanı esastır diyerek erkeği kukla olarak görüyor.6284’ün 2.5 senelik bilançosu: 746 bin baba evinden uzaklaştırıldı. Yuvaları yıkan, aileleri dağıtan, cinsiyet tanımayan, ülkeyi savaşsız yok oluşa götüren İstanbul Sözleşmesini ve pişman olduk dediğiniz Zina yasasını iptal etmek için acilen harekete geçin. Bu erdemliliği gösterin. Bu yasaların iptali için hareket etmezseniz siyasi bir Mevta olmaya doğru gidiyorsunuz. Biz diyoruz ki Milletimizin değerlerini umursamayan partilerden kurtulmanın vakti yaklaşmaktadır. Milletimiz için biz varız; o gayri ahlaki paçavrayı çok yakında yırtıp atacağız” dedi.