Debgici; “Artık yeni bir Türkiye var” « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/debgici-artik-yeni-bir-turkiye-var/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Debgici; “Artık yeni bir Türkiye var”

Bu haber 28 Haziran 2018 - 12:43 'de eklendi ve 747 kez görüntülendi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, “Cumhurbaşkanımıza Kahramanmaraş’tan yine üst düzey bir oy oranı geldi. Bu insanların coşkusunu gördükçe bizde durmak yok, yola devam diyoruz. Artık yeni bir Türkiye var. Yeni bir hükümet sistemi var. Türkiye yarından itibaren farklı bir sistemle idare edilecek. Bizlerde buna vesile olan kişiler olarak, onurlu ve gururluyuz” dedi.
Seçim tarihinin açıklandığı günden bu yana tüm Türkiye’nin merakla beklediği tarihi 24 Haziran seçimleri sona ermek üzere. Ülke genelindeki sandıkların yüzde 80’i aşkını açılırken, çıkan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52.58’lik oy oranı ile Türkiye’nin ilk başkanı oldu. Bu kapsamda 2002’den bu yana iller bazında AK Parti’ye en yüksek oy oranını sağlayan illerden biri olan Kahramanmaraş, 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti’den vazgeçmedi. Buna göre, kent genelinde yüzde 99’ün üzerinde açılan sandıklarda yüzde 74,18’lik oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan birinci oldu. Milletvekilliği seçiminde ise AK Parti yüzde 58,48, MHP yüzde 16,35, CHP yüzde 9,74, İyi Parti yüzde 9,65, Saadet Partisi 1,50 oy aldı.
“KAHRAMANMARAŞ’TAN YİNE ÜST DÜZEY BİR OY ORANI GELDİ”
Biz Ramazan Bayramı’ndan sonra demokrasi bayramını hep beraber kutlayalım demiştik. Rabbime hamt olsun ki bugün tüm gönül dostlarımızla beraber bunu kutlayacağız diyen Debgici, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımıza Kahramanmaraş’tan yine üst düzey bir oy oranı geldi. Hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bizler bu görevlerde olduğumuz sürece onlara hizmet için gecemizi, gündüzümüze katıp, çalışmaya devam edeceğiz. Biz bugüne kadar şehrimizden seçtiğimiz milletvekillerimize, şehrimizin hizmetlerini ve projelerini takip ettik. Bu anlamda yeni hizmetler ve yeni projeler kazandırdık. Bundan sonrada göreve gelen kardeşlerimizle birlikte bu yolda devam edeceğiz. Mitingde de ilimizin dört bir tarafından gelip cumhurbaşkanımızı en güzel şekilde ağırladılar. Bunun neticesini sandıkta aldık. Mitingimiz bu işin bir göstergesiydi. Hamd olsun. Bugün AK Parti teşkilatları olarak çalıştığımız, gayret gösterdiğimiz tüm mensuplarımızla bunun onurunu yaşıyoruz. Allah onlardan da razı olsun” dedi.