ÇOCUKLAR KAMEK’İN MİNİ ATÖLYELERİNİ ÇOK SEVDİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

ÇOCUKLAR KAMEK’İN MİNİ ATÖLYELERİNİ ÇOK SEVDİ

Bu haber 27 Ekim 2021 - 15:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÇOCUKLAR KAMEK’İN MİNİ ATÖLYELERİNİ ÇOK SEVDİ

7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında KAFUM’da çocuklar için açılan Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları standı, el becerisi kazandıran mini atölyeleriyle fuarda ilgi topluyor. Kitap ayracı, takı, anahtarlık gibi materyaller üreten çocuklar, hediyelerden de son derece memnun.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’nda kitaplar kadar, stantlar da beğeni topluyor. Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde düzenlenen (KAFUM) fuar kapsamında etkinlik alanında 30’a yakın stant oluşturuldu. Yöresel ürünlerden, el sanatlarına kadar binlerce ürünün yer aldığı stantlardan birisi de Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek Edindirme Kursları (KAMEK) tarafından açılan stant oldu. Fuarın minik ziyaretçilerine yönelik düzenlenen stantta, anasınıfı, ilk ve ortaokul yaş grubundaki öğrencilere; el becerilerini geliştirmeye yönelik birçok mini atölye düzenleniyor.

KENDİ ÜRÜNLERİ BÜYÜKŞEHİR’DEN HEDİYE

KAMEK’in uzman eğitmenleri eşliğinde çocuklar; takı tasarım, ahşap boyama, ebru sanatı yöntemleriyle farklı materyaller üretiyor. Minikler tarafından atölyelerde üretilen anahtarlıktan, kitap ayracına ve muhtelif türden takılara kadar birçok ürün Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye ediliyor. Standı ziyaret eden yaratıcı miniklerin ise mutlulukları adeta yüzlerinden okunuyor.

EL BECERİLERİ GELİŞİYOR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından tarafından etkinliklere ilişkin yapılan açıklamada, “Kitap fuarına gelen çocuklarımızın el becerilerini geliştirmek ve üretim süreçlerine dâhil edebilmek amacıyla düzenlediğimiz stant, 31 Ekim Pazar gününe kadar saat 09.00 ila 21.00 arasında ziyarete açıktır. Tüm çocuklarımız standımıza davetlidir” ifadeleri yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.